MojAndroid

Bez telefónu si dnes človek nevie predstaviť svoj bežný deň. Využívame ich nielen na komunikáciu, ale aj prácu alebo zábavu. Často sa u niektorých stáva, že po telefóne siahajú len tak z nejakého nutkania bez toho, aby s ním niečo zmysluplné robili. A práve túto závislosť chce dizajnér Klemens Schillinger liečiť so svojimi pomôckami nazvanými Substitute Phones.

Schillinger vytvoril sériu piatich špeciálnych dizajnérskych kúskov, ktoré tvarom a váhou pripomínajú skutočné dotykové telefóny, pritom ale neobsahujú žiadnu elektroniku ani skutočný dotykový displej.  Miesto displeja majú rad guličiek zoskupených vo viacerých smeroch. A práve smer guličiek kopíruje najčastejšie činnosti s telefónom ako scrollovanie, listovanie medzi obrazovkami alebo zoomovanie pomocou dvoch prstov. Schillinger by bol rád, ak by tieto kúsky poslúžili ako terapeutické pomôcky pri zbavovaní sa závislosti na telefóne:

Stále častejšie cítime potrebu skontrolovať telefón, aj keď neočakávame konkrétnu správu alebo hovor. Tieto pozorovania inšpirovali myšlienku vytvoriť nástroj, ktorý by pomohol zastaviť toto správanie neustáleho kontrolovania.

Svoje terapeutické pomôcky zatiaľ Schillinger predstavil len na výstave vo Viedni a nie je isté, kedy a či vôbec budú bežne dostupné. V minulosti rovnaký autor predstavil stolnú lampu, ktorá sa rozsvietila, až keď do nej človek vložil svoj telefón.

Zdroj: AndroidAuthority

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+