MojAndroid

Hoci väčšina z nás vlastní smartfón, len málokto si uvedomuje, akým mocným nástrojom toto malé zariadenie je. Ľudia denne svoje smartfóny a tablety používajú na písanie e-mailov, telefonovanie, prehliadanie internetu či sociálnych sietí a častokrát sa stáva, že ani samotní majitelia nevedia, aký potenciál sa skrýva v ich zariadení. To, čo iní prehliadajú, pomáha druhým prežiť. Aj o tom je príbeh nevidiaceho Simona, ktorému zmenil život práve Android smartfón. Pozrite si video.

Príbeh nevidiaceho bežca Simona chytá za srdce nejedného človeka. Simon celému svetu ukazuje, ako sa dá plnohodnotne využiť potenciál najmodernejších technológií a len vďaka smartfónu si dokáže ráno obliecť tričko vo farbe, na akú má práve náladu, dokáže komunikovať cez sociálne siete alebo sa obliecť podľa toho, aké je von počasie. Smartfón mu pomáha aj s jeho najväčšou vášňou – behom. Vďaka aplikácii RunKeeper totižto vie, kde sa momentálne nachádza, akú vzdialenosť už zabehol alebo aký čas mu to trvalo. Bez smartfónu by si Simon jednoducho nevedel predstaviť svoj život. Smartfón mu nahrádza oči a tak mu pomáha vidieť svet okolo seba.

Zdroj: RunKeeper Blog

10.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+