MojAndroid

Pred nejakým časom sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Ringing Bells plánuje predaj smartfónu s cenou iba 4 USD, boli sme pomerne skeptickí. Predsa len ide o sumu, za ktorú si sotva kúpite k telefónu nejaké príslušenstvo a nie celý telefón. Na svete už ale bolo veľké množstvo spoločností, ktoré chceli dokázať, že sa niečo dá spraviť a nakoniec sa im to aj podarilo a teraz všetko nasvedčuje tomu, že to je aj prípad spoločnosti Ringing Bells a ich telefónu Freedom 251, ktorý by mal byť prvým zákazníkom odoslaný už 30. júna.

Freedom 251

Telefón so symbolickou cenou 251 indických rupií bude určite plný kompromisov, no pri tejto cene budeme radi, ak vôbec bude fungovať tak, ako by sme si mohli predstavovať. Spoločnosť uvádza, že dostala 70 miliónov registrácií pre svoje zariadenie a do konca júna chcela priniesť 2,5 milióna týchto zariadení. Odhadované množstvo sa ale výrazne scvrklo a CEO Mohit Goel teraz priznáva, že spoločnosť bude schopná dodať iba 200 000 týchto zariadení.

4-palcový smartfón s dual-SIM možnosťami bude pravdepodobne svojim spôsobom revolučný. Hoci spoločnosť bude prerábať niekoľko dolárov na výrobe každého kusu, dodatočné zisky by mali prísť z partnerstiev s vývojármi aplikácií, ktoré sem nahrajú svoje aplikácie. Okrem smartfónov chce ale spoločnosť priniesť aj revolučne lacnú televíziu s cenou iba niečo vyše 130 EUR. Stále sme ale trochu skeptickí a spoločnosti uveríme až vtedy, keď skutočne dodá svoje zariadenia prvým majiteľom.

Zdroj: IANS via Android Authority

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+