MojAndroid

Google a niekoľko ďalších spoločností sa v roku 2014 pokúsilo preniknúť do svete inteligentných okuliarov. Najviac nám v tomto odvetví samozrejme rezonuje názov Google Glass, ktoré sú pre developerov dostupné asi najdlhšie a vyskúšať ste si ich mohli dokonca aj na Orange Android Roadshow. Hoci ich budúcnosť je stále neistá, do pretekov o vytvorenie najlepších okuliarov so smart funkciami sa zapojila aj spoločnosť Sony. Tá ale k problematike inteligentných okuliarov pristupuje odlišným spôsobom.

sony

Japonská spoločnosť sa totižto pohráva s myšlienkou akéhosi displejom vybaveného headsetu, ktorý si nasadíte na hlavu a už na existujúci rám okuliarov. Tento obsahuje farebný OLED displej s rozlíšením 640 x 640 px, ktorý po pripevnení zobrazuje relevantné informácie priamo pred zrakom používateľa. Dva ďalšie moduly, ktoré sa pripájajú k displeju, sú srdcom zariadenia a obsahujú ARM procesor, Bluetooth, WiFi, akcelerometer, dotykový senzor a 400 mAh batériu.

scine.0

Podobne ako Google Glass, aj Sony chce spočiatku zamerať svoj produkt najmä na športovcov a biznis sféru. Spoločnosť chce začať s masovou produkciou SmartEyeglass ešte v priebehu budúceho roka a ukážu sa aj na výstave CES v Las Vegas.  Originálne okuliare SmartEyeglass sa začnú predávať podľa plánu v marci.

Zdroj: theverge

17.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • cartmanko

    to sa mi velmi paci. v marci 2014?

+