MojAndroid

Pred niekoľkými týždňami sme vám priniesli výsledky ankety SmartBanka 2017. V tej ste vy, naši čitatelia, hlasovali za banky s najlepším inteligentným bankovníctvom. Okrem toho ste ale vyjadrovali aj svoje názory na to, ktoré funkcie by mala správna mobilná banková aplikácia ponúkať. Na základe vašich preferencií a hodnotení vám teraz prinášame úplnú novinku – SmartBanka INDEX.

Čo je to SmartBanka INDEX?

SmartBanka INDEX je systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ide o živý systém, v ktorom sú zohľadnené všetky pozitívne aj negatívne skúsenosti a názory používateľov na jednotlivé funkcionality bankových aplikácií, ich celkovú použiteľnosť a prínos pre klienta banky.

Aktuálny rebríček pri spustení SmartBanka INDEX.

To znamená, že v tomto indexe sa berú do úvahy tie funkcie, ktoré ste označili za najdôležitejšie. Funkcie, ktoré sú pre vás najdôležitejšie a dostali od vás najviac hlasov, majú v celkovom indexe najväčšiu váhu. Výsledkom je jednoduché číslo, ktoré hovorí o aktuálnej ponuke funkcií danej banky v oblasti mobilného bankovníctva.

Aké sú výhody SmartBanka INDEX?

Objektívne hodnotenie kvality mobilného bankovníctva má hneď niekoľko výhod. V prvom rade ide o jednoduchý nástroj, pomocou ktorého je možné porovnať kvalitu mobilného bankovníctva jednotlivých bánk na základe funkcií, ktoré prinášajú. Z toho môžu čerpať klienti pri výbere banky, ale zároveň tento index ponúka cennú spätnú väzbu pre banky, ktoré sa môžu inšpirovať pri hľadaní spôsobov, ako zlepšiť svoje mobilné bankovníctvo.

SmartBanka INDEX ako živý nástroj

Dôležitou vlastnosťou funkcie SmartBanka INDEX je fakt, že nejde o jednorazové porovnanie bánk, ale o dynamický a živý nástroj. Hodnotenie jednotlivých bánk a ich umiestnenie v rebríčku sa bude v priebehu času meniť. Aktuálne hodnotenie vychádza zo situácie, ktorá bola pri spustení ankety SmartBanka 2017 a už teraz začíname pracovať na jeho aktualizovaní.

Poradie bánk sa ale môže zmeniť aj vtedy, keď sa zmenia preferencie používateľov. Tým pádom sa totiž zmení aj váha jednotlivých funkcií v hodnotení, čo bude mať priamy dopad na výsledok v indexe.

Vždy aktuálne poradie podľa vašich preferencií

Zároveň platí, že poradie bánk v indexe nemusí korešpondovať s vašimi konkrétnymi preferenciami. Každý klient chce od mobilného bankovníctva niečo iné a každej funkcii by priradil inú váhu. Práve preto sme čerpali z “kolektívneho rozumu” a váhy jednotlivých funkcií sme volili výlučne na základe toho, koľko hlasujúcich označilo tieto funkcie za dôležité. Čím viac hlasov, tým väčšia váha. Vždy aktuálny SmartBanka INDEX nájdete na stránke smartbanka.sk/smart-banka-index.

Porovnávač bankových aplikácií

Novinkou na webe SmartBanka.sk je porovnávač funkcií jednotlivých aplikácií. Kým SmartBanka INDEX je jednoduché zobrazenie rebríčka bankových aplikácií, vďaka funkcii porovnania si môžete zobraziť detailné funkcie každej aplikácie. Naraz môžete porovnať hneď tri aplikácie podľa vášho výberu a v prehľadnej tabuľke uvidíte, ktoré aplikácie majú pri ktorých funkciách navrch a kde zasa zaostávajú. Nemusíte tak študovať funkcie každej aplikácie zvlášť, ale môžete si porovnať hneď niekoľkých vašich favoritov a zistiť, ktorá aplikácia spĺňa všetky vaše potreby, resp. ktorá robí najmenej kompromisov. Pre spustenie porovnania stačí prejsť na stránku Zoznam aplikácií a kliknúť na malý krížik v pravom hornom rohu pri každej aplikácii, ktorú chcete porovnať. Následne dole vpravo kliknete na porovnať a zobrazí sa tabuľka podobná tej na priloženom screenshote.

11.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Slavomír Smolko

    Síce som nemal príležitosť zúčastniť sa ankety, ale podľa mňa, kolko ľudí toľko chutí… Bol som dlhoročným klientom prvých dvoch bánk v rebrîčku a odišiel na som z nich aj preto, že už nevedeli čo by vymysleli…. Prostredie mobilbankingu a Smartbankingu už mali prehustené aplikáciami. Tatrabanka dokonca podmienila zľavu z poplatku za účet ich pravidelným používaním, čo sa dá považovať aj za podprahové zneužitie postavenia banky voči klientom. Niekedy je menej viac…

    • stanley

      presne tak, je to aj moj pripad, z oboch bank som zdrhol, mal som ich pokrk to ich vecne podmienovanie si bezplatneho vyzuzivania uctu, ktore cim dalej tym viac skrtali a skrtali.. najprv som odisiel z nenazranej tatry ktora si myslim ze dlhodobo je banka pre prachatych biznismenov ,jej sluzby ,ponuka a cele portfolio k tomu silne konverguju a nahravaju a presne pre takychto prachatych podnikatelov ci biznismenov vytvaraju idelanu zivnu podu a csob zas uz nevie co od dobroty na 50% zlavu z uctu predtym stacilo 5 platieb kartou a finito ,teraz dali kadejake trvale prikazy, a uz pridali aj staly prijem 400e na ucet a plus ked chcete mat ucet uplne zadara treba mat zostatok na ucte vyssi ako 20 tisic.. predtym stacil na ucet pohoda zadara len tych 400e , kychat im mozem na to zvysoka, teraz som v mbanke a som max spokojny.. nemienim niekomu za ucet platit ze si tu bude menit halabala podmienky len tak a podmienovat si to napr zostatkom 20 tisic ci vyuzivanim mobilnych aplikacii

  • stanley

+