MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sme vám predstavili SmartBanka Index – systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ako sme avizovali, ide o živý systém, ktorý budeme neustále aktualizovať. Na zmenu hodnotenia v rebríčku vplývajú jednak aktualizácie bankových aplikácií s novými funkciami a zároveň aj zmena preferencií používateľov. Ide o unikátne porovnanie bankových aplikácií na Slovensku. Teraz vám prinášame novembrovú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie hneď niekoľko noviniek.

Nové funkcie v aplikácii OTP Banky

Na skvelé zmeny v aplikácii sa môžu tešiť zákazníci OTP Banky. Tá prináša množstvo noviniek, vďaka ktorým je aplikácia banky modernejšia a praktickejšia. Aplikácia prináša tieto nové funkcie:

  • prihlasovanie odtlačkom prsta
  • inkasá – zriadenie, zmena, zrušenie
  • preddefinovaní príjemcovia – okrem vytvorenia aj úprava a zrušenie
  • možnosť uzatvoriť cestovné poistenie
  • možnosť zdieľať a kopírovať čísla účtov
  • vytvorenie potvrdenia o platbe v pdf formáte
  • vytvorenie odpovede na prijatú platbu
  • jednoduché prepínanie medzi zmluvami bez potreby sa odhlasovať (ak má klient u nás napríklad firemný aj osobný účet)
  • prehľad plnenia podmienok aktívneho klienta (podmienky, ktoré musí klient splniť, aby dostal výhody – lepší úrok na sporení, úvere…)

Vďaka tomu má OTP Banka po novom v SmartBanka Indexe 115,3 bodov, čím sa dostala pred Poštovú banku na aktuálne siedme miesto.

Slovenská sporiteľňa naďalej zlepšuje aplikáciu George GO

Druhou zmenou v aplikáciách našich bánk sú nové funkcie v George GO od Slovenskej sporiteľne. Aplikácia po novom umožňuje dobíjanie kreditu u operátorov Orange a Telekom. Okrem toho je v aplikácii možné zobraziť informácie o termínovaných vkladoch, ako aj blokovať karty v prípade straty alebo odcudzenia. Vďaka tomu si Slovenská sporiteľňa posilnila svoje 6. miesto a so 123,57 bodmi dýcha na krk Prima Banke, ktorá má aktuálne 129,74 bodov.

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe

Jedinou zmenou v poradí v SmartBanka Indexe je teda posun OTP Banky pred Poštovú banku a posilnenie pozície Slovenskej sporiteľne. Všetky ostatné miesta a aj celkové hodnoty v indexe zostali nezmenené. Každá nová funkcia však môže znamenať zmenu poradia jednotlivých bánk. Vždy aktuálne poradie nájdete na stránke smartbanka.sk/index.

SmartBanka INDEX – aktuálny rebríček

13.11.2018
Zdroj: SmartBanka Index

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+