MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sme vám predstavili SmartBanka Index – systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ako sme avizovali, ide o živý systém, ktorý budeme neustále aktualizovať. Na zmenu hodnotenia v rebríčku vplývajú jednak aktualizácie bankových aplikácií s novými funkciami a zároveň aj zmena preferencií používateľov. Ide o unikátne porovnanie bankových aplikácií na Slovensku. Teraz vám prinášame júnovú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie hneď niekoľko noviniek.

Tvárová biometria od Tatra banky

Doterajší technologický líder na poli bankových aplikácií posilnil svoju pozíciu. Tatra banka predstavila identifikáciu prostredníctvom tvárovej biometrie, vďaka čomu je oveľa jednoduchšie založiť si účet v banke. Nemusíte chodiť na pobočku, ani čakať kuriéra, ktorý prostredníctvom občianskeho preukazu potvrdí vašu totožnosť. Jednoducho si naskenujete tvár, čím potvrdíte vašu identitu a môžete začať využívať účet v banke. Prelomová technológia iba upevnila prvú pozíciu v SmartBanka Indexe pre Tatra banku.

VÚB prináša cestovné poistenie prostredníctvom aplikácie

Možnosť jednoduchého zariadenia cestovného poistenia ponúka veľké množstvo bánk. VÚB však teraz prináša túto funkciu priamo do svojej mobilnej aplikácie, práve včas na úvod dovolenkovej sezóny. Vďaka tomu si môžete veľmi jednoducho pred odchodom na dovolenku vybaviť poistenie priamo z pohodlia vášho smartfónu.

Okrem toho, banka vyzýva používateľov, aby naďalej posielali žiadosti o nové funkcie, ktoré bude postupne implementovať. Na žiadosť používateľov sa napríklad rozdelilo číslo IBAN v aplikácii na štvorice cifier, vďaka čoku je prehľadnejšie. Banka tak má po novom 157,19 bodov (oproti 155,07 z minulej aktualizácie) a drží sa na treťom mieste v SmartBanka Indexe. Pomaly sa ale doťahuje na ČSOB, ktorá je síce druhá s počtom bodov 164,93, no jej náskok sa zmenšuje.

SLSP umožní generovanie platobného QR kódu, poskočila o priečku vyššie

Praktické novinky do svojej aplikácie George GO prináša aj Slovenská sporiteľňa. Tá po novom umožní vygenerovať platobný QR kód. Vďaka tomu má teraz banka 116,18 bodov (nárast oproti 114,29) a preskočila Poštovú banku na 6. pozícii.

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe

Jedinou zmenou v poradí v SmartBanka Indexe je posun Slovenskej sporiteľne zo 7. na 6. miesto a tým spôsobený prepad Poštovej banky zo 6. na 7. pozíciu. Ostatné banky ostali na svojej predchádzajúcej priečke, no zmenili sa bodové rozdiely. Tatra banka zostáva na svojej vedúcej pozícii. Rovnako, ČSOB zotrváva na druhom mieste s nezmeneným počtom bodov, no zároveň jej na chrbát dýcha VÚB, ktorá si bodovo polepšila. Každá nová funkcia tak môže znamenať zmenu poradia jednotlivých bánk. Vždy aktuálne poradie nájdete na stránke smartbanka.sk/index.

SmartBanka INDEX – aktuálny rebríček

10.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+