MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sme vám predstavili SmartBanka Index – systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ako sme avizovali, ide o živý systém, ktorý budeme neustále aktualizovať. Na zmenu hodnotenia v rebríčku vplývajú jednak aktualizácie bankových aplikácií s novými funkciami a zároveň aj zmena preferencií používateľov. Teraz vám prinášame prvú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie hneď niekoľko noviniek.

George od Slovenskej sporiteľne

Najväčšiu zmenu vo svojom bankovníctve v poslednej dobe priniesla Slovenská sporiteľna. Tá začiatkom roka predstavila svoje nové bankovníctvo George vrátane úplne novej mobilnej aplikácie George GO, ale aj desktopovej verzie či dokonca aj klientskej aplikácie na pobočkách. George je inteligentný nástroj, ktorý kĺbi jednoduchosť a praktické funkcie a od základov zmenil celý spôsob mobilného bankovania pre klientov Slovenskej sporiteľne.

Najväčšou výhodou je, že predchádzajúce dve aplikácie (Účty a Platby) boli zjednotené a klienti našej najväčšej banky tak teraz využijú všetky funkcie mobilného bankovníctva z pohodlia jedinej aplikácie. Nové funkcie sa prejavili aj v hodnotení SmartBanka Index-u – Slovenská sporiteľna zaznamenala nárast bodov zo 104,72 na 114,29 a dostala sa na celkové 7. miesto v rebríčku, pričom iba veľmi tesne zaostáva za Poštovou bankou.

Google Pay prináša NFC platby pre viaceré banky

Ďalším dôležitým míľnikom v slovenskom bankovníctve v posledných mesiacoch bol príchod služby Google Pay. Tá priniesla možnosť bezkontaktných platieb pre klientov Slovenskej sporiteľne, Poštovej banky, mBank a J&T banky, neskôr sa pridávajú aj 365 bank či N26. Vďaka príchodu novej služby a jednoduchému nastaveniu na strane zákazníka tak tisíce Slovákov mohli začať platiť bezkontaktne telefónom a banky, ktoré sú už zapojené do tohto projektu si tiež polepšili v SmartBanka Indexe.

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe

Celkovo si najväčšmi polepšila Slovenská sporiteľňa. Okrem spomínaného bodového nárastu sa posunula z ôsmeho na siedme miesto a za šiestou Poštovou bankou zaostáva iba o 0,23 bodu. Tá si tiež polepšila po bodovej stránke (114,52 vs 110,31) a aj po stránke umiestnenia, keď stúpla zo 7. na 6. miesto. Naopak, na úkor týchto zlepšení šlo umiestnenie OTP banky, ktorá sa prepadla o dve priečky – zo 6. na 8. miesto. Okrem toho narástol počet bodov mBank zo 144,65 na 148,86, no tu sa poradie nemenilo. Aktuálne poradie nájdete na stránke smartbanka.sk/index.

27.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+