MojAndroid

Portál MôjAndroid.sk v tomto roku spustil už siedmy ročník ankety Smart Poisťovňa. Jej cieľom je zistiť, ktorá zo slovenských poisťovní ponúka najviac inteligentných funkcií. Keďže žijeme v modernej dobe, práve smart funkcionality sú to, čo ľudia očakávajú.

Anketa Smart Poisťovňa 2022 však nebola len klasickým hlasovaním o tom, ktorá poisťovňa sa ľuďom páči najviac. Konečné výsledky ovplyvňuje viacero dôležitých faktorov, naším hlavným cieľom je to, aby bola čo najobjektívnejšia. To znamená, že podstatné je nielen samotné hlasovanie, ale aj dôležitosť jednotlivých smart funkcionalít a najmä to, či ich poisťovne ponúkajú.

Najlepšou Smart poisťovňou pre rok 2022 je Dôvera

Áno, je to tak. Poisťovňa Dôvera v tomto roku obhájila prvenstvo v hlavnej kategórii Zdravotná Smart Poisťovňa 2022. To znamená, že z pohľadu inteligentných funkcionalít je na tom na Slovensku úplne najlepšie.

Na konečné poradie vplýva viacero dôležitých faktorov. Podobne, ako minulé roky, aj v tom aktuálnom sme do úvahy brali 5 najdôležitejších:

  • Optimalizáciu stránok poisťovní pre mobilné zariadenia
  • Možnosť poistenia a vybavenia poistnej udalosti online
  • Služby online klientskej zóny
  • Služby sociálnych sietí ako náhrady call centier
  • Možnosti jednotlivých mobilných aplikácií

Keďže smartfóny sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov a čoraz viac ľudí je online práve na týchto zariadeniach, optimalizácia mobilnej stránky poisťovne je kľúčová. A tú má Dôvera zvládnutú najlepšie. Okrem toho, že je stránka vynikajúco optimalizovaná, body Dôvera získala aj za samotnú rýchlosť načítavania a za fakt, že mobilná stránka je plnohodnotnou dvojičkou desktopovej verzie. To znamená, že prostredníctvom nej vybavíte aj na cestách s mobilom v ruke všetko to, čo je v prípade konkurencie možné iba cez počítač.

Zdroj: Miroslav Schwamberg

V poslednom období sú dôležitým komunikačným nástrojom aj sociálne siete. Dôvera má pokryté všetky najdôležitejšie – Facebook,, YouTube, Instagram aj LinkedIn. Samotná prítomnosť na sociálnych sieťach však nestačí na to, aby z toho boli body. V tejto kategórii získala Dôvera body aj za to, že s klientmi interaguje a pravidelne s nimi komunikuje. To znamená, že pravidelne publikuje relevantný obsah, poctivo odpovedá na komentáre a v podstate si zo sociálnych sietí vytvorila priestor, ako sa priblížiť svojim klientom.

V rámci služieb online klientskej zóny hodnotíme to, čo všetko je tu možné vybaviť. Dôvera aj v tejto kategórii získala najviac bodov. Klient tu má prehľad o zdravotnej starostlivosti, môže si spravovať svoj účet, takisto má prehľad o zdraví detí a k dispozícii je aj elektronická zdravotná karta.

Po spočítaní všetkých odovzdaných hlasov a zohľadnení týchto faktorov to je jasné. Dôvera získala titul Zdravotná Smart Poisťovňa 2022.

Tohtoročné prvenstvo je o to cennejšie, keďže obhájiť titul nie je vôbec jednoduché. Svedčí to v prvom rade o tom, že Dôvere nie sú smart funkcionality vôbec cudzie a neustále pracuje na vylepšovaní tých aktuálnych, rovnako aj pridávaní nových.

Aj druhé dôležité ocenenie putuje do Dôvery

Rukou v ruke s online smart funkcionalitami ide aj mobilná aplikácia. V roku 2022 máme aplikáciu prakticky na všetko, poisťovne preto nesmú byť žiadnou výnimkou. A to samozrejme na Slovensku platí do bodky.

Dôvera aj v tejto kategórii obhájila minuloročný titul, aj v roku 2022 má najlepšiu mobilnú aplikáciu na Slovensku.

V tejto kategórii hodnotíme viacero faktorov, na základe ktorých dostávajú aplikácie body. Tá, ktorá získa najviac bodov celkovo, získa samozrejme aj prvenstvo. Dôvera ponúka svoju aplikáciu ako pre operačný systém Android, Huawei, tak aj pre iOS.

Body dostala aplikácia za to, že disponuje základnými funkcionalitami, ako napríklad správa účtu a platieb či správa osobných údajov. To ale nie je všetko, hodnotíme aj funkcionality navyše.

Zdroj: Miroslav Schwamberg

K víťazstvu pomohli aj ďalšie funkcionality, ako napríklad možnosť zobraziť si svoj preukaz poistenca, ale aj preukaz poistenca detí

Výnimočnou funkcionalitou je zistenie diagnózy pomocou samodiagnostiky či prítomnosť elektronického receptu priamo v mobile, možnosť úhrady poistného cez aplikáciu a informácie o platbách zdravotného poistenia. Mobilná aplikácia Dôvery je tiež dôležitou bránou na uplatnenie si benefitov od zdravotnej poisťovne. Ide najmä o príspevok za zubnú starostlivosť a dentálnu hygienu až do výšky 150 eur ročne, na vrátenie doplatkov za lieky na predpis cez výhodu 300 eur za lieky alebo na uplatnenie si príspevku na okuliare pre deti do výšky 50 eur. 

Poisťovňa Dôvera teda zvíťazila vo všetkých dôležitých kategóriách. Má nielen najlepšiu mobilnú aplikáciu, ale je aj poisťovňou, ktorá ponúka celkovo najviac smart funkcionalít. Navyše sa zdá, že Dôvera sa s týmito oceneniami neuspokojila, pretože s príchodom jari vypustí do sveta úplne novú mobilnú aplikáciu.

24.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+