MojAndroid

V posledných týždňoch sme na stránke prinášali prehľad inteligentných a online funkcií poisťovní pôsobiacich na Slovensku a vy ste hlasovali v ankete Smart Poisťovňa 2021.  Vďaka tomu ste nám pomohli vybrať a ohodnotiť tie najlepšie poisťovne. Teraz už poznáme víťazov v jednotlivých kategóriách a zároveň šťastného výhercu smartfónu podľa vlastného výberu v cene do 400 eur.

Ako prebiehalo hlasovanie

Podobne ako minulý rok, aj tentokrát sme do úvahy brali päť najhlavnejších faktorov – optimalizáciu stránok poisťovní pre mobilné zariadenia, možnosti poistenia a vybavenia poistnej udalosti online, služby online klientskej zóny, služby sociálnych sietí ako náhrady call centier a možnosti jednotlivých mobilných aplikácií. Porovnanie funkcií jednotlivých aplikácií nájdete v článkoch:

Tento rok sme vyhodnocovali výsledky v piatich kategóriách – Zdravotná Smart Poisťovňa 2021, Komerčná Smart Poisťovňa 2021, Mobilná aplikácia zdravotnej poisťovne 2021, Mobilná aplikácia komerčnej poisťovne 2021 a Cena sympatie Smart Poisťovňa 2021. Anketa trvala od 8. septembra do 31. októbra 2021.

Pri hodnotení sa pritom do úvahy brali rôzne faktory, ktoré boli zhrnuté a porovnanie v jednotlivých článkoch. Úplne samostatná kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2021 bola založená na vašich preferenciách. V hlasovaní sme sa vás totiž pýtali na to, ktorá poisťovňa má podľa vás najlepšiu aplikáciu a zároveň ktorá má podľa vás najlepšie online funkcie.

Smart Poisťovňa 2021: Umiestnenia v jednotlivých kategóriách

Kategória Zdravotná Smart Poisťovňa 2021

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – VšZP
 3. miesto – Union ZP

V tejto kategórii sa skokanom roka stala VšZP. Polepšila si najmä v mobilnej aplikácii a takmer sa dotiahla na Dôveru, ktorá má stále najlepšiu aplikáciu. To ale neznamená, že ostatné zdravotné poisťovne na aplikácii nepracovali, práve naopak. V porovnaní s minulým rokom si celkovo polepšili všetky tri poisťovne, čo je dôkazom toho, že smart funkcie nie sú slovenským zdravotným poisťovniam cudzie.

Dôvera si zobrala jasné prvenstvo, keďže zvíťazila vo všetkých piatich hodnotiacich kategóriách. Rozdiely však veľmi výrazné neboli. Union ZP na konkurentov stráca najmä slabšou aplikáciou, v ostatných kategóriách dokáže držať krok.

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2021

 1. miesto – Uniqa poisťovňa
 2. miesto – Union poisťovňa
 3. miesto – Generali

V tejto kategórii nastali pomerne výrazné zmeny. Prvou bolo to, že poisťovňa Onlia ukončila svoje pôsobenia. V minuloročnej ankete Smart Poisťovňa 2020 skončila na treťom mieste. Z druhého na prvé miesto sa vyšvihla Uniqa, ktorá zabodovala aj mobilnou aplikáciou a má najlepšiu klientsku zónu.

Poisťovňa Allianz sa prepadla z minuloročného prvého miesta a v tomto roku sa nenachádza ani v TOP 3. Môže za to najmä absencia mobilnej aplikácie. Tá by sa mala vrátiť v budúcom roku. Polepšila si poisťovňa Generali, ktorej v tomto roku patrí tretia priečka.

Komunikáciu naše komerčné poisťovne vedú aj na sociálnych sieťach. V tomto smere sú sily celkom vyrovnané, najviac bodov získal Allianz.

Mobilná aplikácia

Kategória Mobilná aplikácia zdravotnej poisťovne 2021

 1. miesto – Dôvera

Kategória Mobilná aplikácia komerčnej poisťovne 2021

 1. miesto – Union poisťovňa

Keďže sme web o Androide, sú pre nás dôležité aj mobilné aplikácie, s ktorými je život jednoduchší. V tejto kategórii sme hodnotili možnosti aplikácií konkrétnych poisťovní. Čím má aplikácia funkcií viac, tým viac bodov získala. V kategórii komerčných poisťovní si polepšili všetky, najvýraznejšie VšZP, ktorá takmer dosiahla na prvenstvo. To podobne, ako v minulom roku, patrí Dôvere.

Z komerčných poisťovní mala v minulom roku najlepšiu aplikáciu Onlia, ktorá už bohužiaľ neexistuje. Víťazom sa stala Union poisťovňa, ktorá pomerne výrazne porazila konkurenciu a stala sa tak komerčnou poisťovňou s najlepšou mobilnou aplikáciou.

Kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2021

 1. miesto – Dôvera

V porovnaní s minulým rokom, kedy cenu sympatie získala VšZP, nastala zmena. Tohtoročný titul patrí poisťovne Dôvera. Ide o kategóriu, ktorá je založená výlučne na hlasoch všetkých, ktorí sa zapojili do súťaže. Výsledky sú vyhodnocované na základe odpovedí súťažiacich na dve otázky:

 • Ktorá poisťovňa podľa vás ponúka najlepšie online funkcie do vrecka?
 • Mobilná aplikácia ktorej poisťovne je podľa vás najlepšia?

V oboch týchto otázkach zvíťazila Dôvera, ktorá vďaka tomu získava ocenenie Cena sympatie Smart Poisťovňa 2021.

 

Výherca súťaže o smartfón podľa vlastného výberu v hodnote do 400 eur

Nezabudli sme ani na výhru. Všetci tí, ktorí sa zapojili do hlasovania a riadne vyplnili svoje kontaktné údaje, boli automaticky zaradení do žrebovania o smartfón podľa vlastného výberu v hodnote do 400 eur.

Výhercom sa stáva Martin Holý. Výhercovi srdečne blahoželáme a v dohľadnej dobe ho budeme kontaktovať. Ak ste nevyhrali, nezúfajte – na našom webe nájdete pravidelne množstvo podobných ankiet, v ktorých sa súťaží o hodnotné ceny. Nabudúce tak môžete byť šťastným výhercom práve vy!

10.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+