MojAndroid

Smart Poisťovňa 2021 je už šiestym ročníkom úspešnej ankety, kde vy, naši čitatelia, hlasujete za najatraktívnejšiu poisťovňu do vrecka na Slovensku. Samozrejme, pri hlasovaní sa sústredíme najmä na to, aké online funkcie ponúkajú jednotlivé poisťovne a ako ste s nimi spokojní.

Anketa je v plnom prúde. Hlasujete v nej za poisťovňu s najlepšími mobilnými funkciami, pričom vyhrať smartfón podľa vlastného výberu v hodnote 400 eur. Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, za ktorú poisťovňu hlasovať, pripravili sme si pre vás stručné porovnanie jednotlivých poisťovní na našom trhu. Najskôr sa pozrieme na to, ako majú jednotlivé poisťovne optimalizované svoje stránky pre mobilné zariadenia.

Poisťovňa Optimalizácia webu pre mob. zariadenia Možnosť poistiť sa cez mobilnú stránku Platba poistného cez mob. stránku Nahlásenie poistnej udalosti cez mob. stránku
VšZP
Dôvera
Union
Allianz
Cardiff poisťovňa Slovensko
Colonnade Insurance
ČSOB Poisťovňa
Európska cestovná poisťovňa
Generali
Genertel poisťovňa
Groupama poisťovňa
Komunálna poisťovňa
Kooperativa
MetLife Europe
NN životné poistenie
NOVIS poisťovňa
Poisťovňa Slovenskej sporiteľne
Poštová poisťovňa
UNIQA poisťovňa
UNION poisťovňa
Wüstenrot poisťovňa

Všetky poisťovne majú svoju stránku optimalizovanú pre mobilné zariadenia, až na jednu výnimku. Je ňou Groupama. V porovnaní s minulým rokom sa v tomto smere nič nezmenilo. Väčšina stránok poisťovní ponúka aj možnosť priamo sa poistiť.

Cez mobilnú stránku sa nepoistíte v týchto piatich poisťovniach:

  • Cardiff poisťovňa Slovensko
  • MetLife Europe
  • NN životné poistenie
  • NOVIS poisťovňa
  • Poisťovňa Slovenskej sporiteľne

Ďalej sme sa pozreli na to či je možné poistné zaplatiť priamo cez mobilnú stránku. Tu je situácia vyrovnaná a v porovnaní s predchádzajúcim rokom sa neudiali žiadne zmeny. Zo zdravotných poisťovní túto možnosť ponúka stále len Dôvera.

Všetky poisťovne, ktoré neponúkajú možnosť poistiť sa cez mobilnú stránku, neponúkajú ani možnosť zaplatenia poistného.

Nahlásenie poistnej udalosti nie je možné v žiadnej zdravotnej poisťovni. Ak sa pozrieme na všetky tieto funkcie ako na celok, máme ť poisťovní, ktoré ponúkajú všetky tieto možnosti. Sú nimi:

  • Allianz
  • Komunálna poisťovňa
  • Kooperativa
  • UNIQA poisťovňa
  • UNION poisťovňa

Ak máte ďalšie postrehy alebo názory, najlepšie urobíte, ak ich vyjadríte priamo v ankete Smart Poisťovňa 2021. Nielenže tak prispejete k hodnoteniu jednotlivých poisťovní, ale zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže o smartfón podľa vlastného výberu v hodnote 400 eur. Anketa trvá do 31. októbra, tak neváhajte a hlasujte!

23.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+