MojAndroid

V posledných týždňoch sme na stránke prinášali prehľad inteligentných a online funkcií poisťovní pôsobiacich na Slovensku a vy ste hlasovali v ankete Smart Poisťovňa 2019.  Vďaka tomu ste nám pomohli vybrať a ohodnotiť tie najlepšie poisťovne. Teraz už poznáme víťazov v jednotlivých kategóriách a zároveň šťastného výhercu smartfónu podľa vlastného výberu v cene do 400 eur.

Ako prebiehalo hlasovanie a hodnotenie

Podobne ako vlani, aj tentokrát sme do úvahy brali päť najhlavnejších faktorov – optimalizáciu stránok poisťovní pre mobilné zariadenia, možnosti poistenia a vybavenia poistnej udalosti online, služby online klientskej zóny, služby sociálnych sietí ako náhrady call centier a možnosti jednotlivých mobilných aplikácií. Porovnanie funkcií jednotlivých aplikácií nájdete v článkoch:

 1. Smart Poisťovňa 2019: Mobilné aplikácie | Porovnanie
 2. Smart Poisťovňa 2019: Sociálne siete ako náhrada call centier | Porovnanie
 3. Smart Poisťovňa 2019: Služby online klientskej zóny | Porovnanie
 4. Smart Poisťovňa 2019: Poistenie a vybavenie poistnej udalosti online | Porovnanie
 5. Smart Poisťovňa 2019: Optimalizácia stránok poisťovní pre mobilné zariadenia | Porovnanie

Tento rok sme vyhodnocovali výsledky v štyroch kategóriách – Zdravotná Smart Poisťovňa 2019, Komerčná Smart Poisťovňa 2019, Mobilná aplikácia poisťovne 2019, Cena sympatie Smart Poisťovňa 2019. Ankety sa v trvaní od 21.augusta do 31. augusta celkovo zúčastnilo 2896 hlasujúcich, z ktorých bolo 75 percent mužov a 24 percent žien.

Pri hodnotení sa pritom do úvahy brali rôzne faktory, ktoré boli zhrnuté a porovnanie v jednotlivých článkoch. Zvlášť bola hodnotená Mobilná aplikácia poisťovne 2019. Tu sme oproti minulým ročníkom urobili zmenu a aplikácie získavali menej bodov za to, keď obsahovali funkciu, ktorá iba odkazovala do prehliadaču. Úplne samostatná kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2019 bola zasa založená na vašich preferenciách. V hlasovaní sme sa vás totiž pýtali na to, ktorá poisťovňa má podľa vás najlepšiu aplikáciu a zároveň ktorá má podľa vás najlepšie online funkcie.

Smart Poisťovňa 2019: Umiestnenia v jednotlivých kategóriách

Kategória Zdravotná Smart Poisťovňa 2019

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – VšZP
 3. miesto – Union ZP

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2019

 1. miesto – Onlia
 2. miesto – UNIQA poisťovňa
 3. miesto – UNION poisťovňa

Kategória Mobilná aplikácia poisťovne 2019

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – VšZP
 3. miesto – ČSOB poisťovňa

Kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2019

 1. miesto – Dôvera

Zaujímavosti z vášho hlasovania

Z takmer 3 tisícov hlasov sme získali zaujímavé výsledky. Najdôležitejšou online funkciou je pre vás možnosť nahlásiť poistnú udalosť. Nasleduje prispôsobenie webstránky pre prehliadanie na mobile a treťou najdôležitejšou funkciou je sledovanie stavu nahlásenej poistnej udalosti.

Dozvedeli sme sa aj to, že online funkcie poisťovne väčšina z vás využíva iba raz ročne. Približne tretina (36 %) ich používa raz za mesiac. Dve percentá z hlasujúcich využíva online služby poisťovne každý deň.

Rovnako sme sa vás pýtali aj na to, ako najčastejšie platíte za svoje poistenie. Bez ohľadu na druh poistenia (havarijné, životné, poistenie nehnuteľnosti) iba 7 % z vás platí za poistenie prostredníctvom aplikácie.

Na grafoch nižšie si zasa môžete pozrieť distribúciu hlasov, z ktorých vzišiel víťaz v kategórii Cena sympatie.

Pre predstavu si ešte môžete pozrieť zastúpenie zákazníkov jednotlivých poisťovní v našom hlasovaní.

A na záver štatistika, ktorá zobrazuje veľmi nízke percento riešenia poistných udalostí cez web alebo aplikáciu poisťovne.

Výherca súťaže o smartfón podľa vlastného výberu v cene do 400 eur

Nezabudli sme ani na výhru. Všetci tí, ktorí sa zapojili do hlasovania a riadne vyplnili svoje kontaktné údaje, boli automaticky zaradení do žrebovania o smartfón podľa vlastného výberu v cene do 400 eur.

 • Výherkyňou sa stáva Alexandra Levska.

Výherkyni srdečne blahoželáme a v dohľadnej dobe ju budeme kontaktovať. Ak ste nevyhrali, nezúfajte – na našom webe nájdete pravidelne množstvo podobných ankiet, v ktorých sa súťaží o hodnotné ceny. Nabudúca tak môžete byť šťastným výhercom práve vy!

11.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+