MojAndroid

Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, za ktorú poisťovňu v našej ankete Smart Poisťovňa 2018 zahlasujete, pripravili sme pre vás stručné porovnanie poisťovní na slovenskom trhu. V tomto článku sa pozrieme na to, v ktorých poisťovniach sa môžete poistiť online a rovnako na to, v ktorých môžete poistné udalosti nahlásiť cez internet.

Možnosť poistenia online

Poistiť sa môžete online vo všetkých troch našich zdravotných poisťovniach. Vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni musíte vyplniť online formulár, v ostatných dvoch to vyriešite online priamo na ich stránkach. Čo sa týka komerčných poisťovní, drvivá väčšina možnosť poistenia online ponúka. Neponúkajú ju len tieto poisťovne:

 • Cardif poisťovňa Slovensko
 • Colonnade Insurance
 • NN životné poistenie
 • NOVIS poisťovňa

Vo všetkých komerčných poisťovniach, ktoré online poistenie umožňujú, vám pomôže online sprievodca. Čo konkrétne sa takto dá poistiť v jednotlivých poisťovniach vidíte prehľadne popísané v tabuľke vyššie. Niektoré toho ponúkajú viac, iné menej. Napríklad Poštová poisťovňa umožňuje vybaviť online len cestovné poistenie, pre ostatné budete musieť navštíviť pobočku. V poisťovniach Union či Wüstenrot si online poistíte takmer všetko. Ponúkajú cestovné poistenie, PZP, poistenie domácnosti, bývania či iné. Celkovo najviac možností poistenia online ponúknu poisťovne Vüstenrot, UNION, UNIQA, Onlia, Groupama, Generali Alianz či ERGO poisťovňa.

Vybavenie poistnej udalosti online

Následne sme sa pozreli na to, v ktorých poisťovniach je možné vybaviť poistnú udalosť online. Toto už nie je štandardná funkcia a ponúkajú ju iba niektoré poisťovne. Nájdu sa ale aj také a znovu tu nájdeme rozdiely v tom, v ktorej poisťovni je možné poistnú udalosť nahlásiť, sledovať jej stav a neskôr zobrazovať či upravovať poistné dokumenty.

Poistnú udalosť je samozrejme možné vybaviť a nahlásiť aj online. Nie je tomu tak pri všetkých poisťovniach. Možnosť nahlásiť poistnú udalosť napríklad neponúka žiadna z našich troch zdravotných poisťovní. U komerčných je to približne pol na pol. Nahlásiť poistnú udalosť môžete v týchto poisťovniach:

 • Allianz
 • Axa
 • ČSOB
 • Generali
 • Genertel poisťovňa
 • Komunálna poisťovňa
 • Kooperativa
 • UNIQA poisťovňa
 • UNION poisťovňa

Samozrejme konkrétne možnosti nahlásenia sa líšia v závislosti od poisťovne. V niektorých nahlásite menej druhov udalostí, v iných zase viac. Pokiaľ ste už udalosť nahlásili, môžete aj sledovať jej stav. Ten môžete sledovať online vo všetkých poisťovniach, ktoré nahlásenie online ponúkajú. Zaujímavosťou napríklad je, že poisťovňa Groupama neponúka možnosť nahlásenia poistnej udalosti online, avšak sledovať jej stav už možné je.

Zhrnutie

Ako vidíte, rozdielov v online službách poisťovní je viac než dosť. Pri výbere poisťovne je vhodné zvážiť, ktoré z týchto služieb sú pre vás skutočne dôležité a bez ktorých si viete poistenie predstaviť. Ak máte ďalšie postrehy alebo názory, najlepšie spravíte, ak ich vyjadríte priamo v ankete Smart Poisťovňa 2018Nielenže tak prispejete k hodnoteniu jednotlivých poisťovní, ale zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže o špičkový smartfón Huawei P20 Pro a ďalšie atraktívne ceny. Anketa trvá iba do konca augusta, tak neváhajte a hlasujte!

24.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+