MojAndroid

V posledných týždňoch sme na stránke prinášali prehľad inteligentných a online funkcií poisťovní pôsobiacich na Slovensku a vy ste hlasovali v ankete Smart Poisťovňa 2018.  Vďaka tomu ste nám pomohli vybrať a ohodnotiť tie najlepšie poisťovne. Teraz už poznáme víťazov v jednotlivých kategóriách a zároveň šťastných výhercov spomedzi vás, ktorí vyhrajú navigáciu Sygic alebo hlavnú cenu – Huawei P20 Pro.

Ako prebiehalo hlasovanie a hodnotenie

Podobne ako vlani, aj tentokrát sme do úvahy brali päť najhlavnejších faktorov – optimalizáciu stránok poisťovní pre mobilné zariadenia, možnosti poistenia a vybavenia poistnej udalosti online, služby online klientskej zóny, služby sociálnych sietí ako náhrady call centier a možnosti jednotlivých mobilných aplikácií. Porovnanie funkcií jednotlivých aplikácií nájdete v článkoch:

Tento rok sme vyhodnocovali výsledky v štyroch kategóriách – Zdravotná Smart Poisťovňa 2018, Komerčná Smart Poisťovňa 2018, Mobilná aplikácia poisťovne 2018, Cena sympatie Smart Poisťovňa 2018. Ankety sa v trvaní od 20. augusta do 10. septembra celkovo zúčastnilo 5 937 hlasujúcich, z ktorých bolo 76 % mužov a 24 % žien.

Pri hodnotení sa pritom do úvahy brali rôzne faktory, ktoré boli zhrnuté a porovnanie v jednotlivých článkoch. Zvlášť bola hodnotená Mobilná aplikácia poisťovne 2018. Tu sme oproti minulým ročníkom urobili zmenu a aplikácie získavali menej bodov za to, keď obsahovali funkciu, ktorá iba odkazovala do prehliadaču. Úplne samostatná kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2018 bola zasa založená na vašich preferenciách. V hlasovaní sme sa vás totiž pýtali na to, ktorá poisťovňa má podľa vás najlepšiu aplikáciu a zároveň ktorá má podľa vás najlepšie online funkcie.

Smart Poisťovňa 2018: Umiestnenia v jednotlivých kategóriách

Kategória Zdravotná Smart Poisťovňa 2018

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – VšZP
 3. miesto – Union ZP

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2018

 1. miesto – Onlia
 2. miesto – Allianz
 3. miesto – Union

Kategória Mobilná aplikácia poisťovne 2018

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – Onlia
 3. miesto – ČSOB

Kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2018

 1. miesto – Dôvera

Z jednotlivých porovnaní konkrétnych funkcií však vypadli veľmi zaujímavé výsledky. Najlepšie optimalizovaný mobilný web má poisťovňa Union. Najlepší online proces poistenia však nájdete na stránkach poisťovne Uniqa. V kategórii Najlepšia klientská zóna zasa excelovali na bod rovnako poisťovne Dôvera a VšZP. Najlepšie zastúpenie na sociálnych sieťach má zasa Poštová poisťovňa.

Zaujímavosti z vášho hlasovania

Z takmer šiestich tisícov hlasov sme získali veľmi zaujímavé výsledky. Napríklad vieme, že pre vás je úplne najdôležitejšou online funkciou dobrá optimalizácia mobilných stránok pre mobilné zariadenie. V tesnom závese je pre vás prítomnosť a zrozumiteľnosť návodu ako postupovať pri poistnej udalosti. Takmer rovnako dôležité je pre vás sledovanie stavu nahlásenej poistnej udalosti.

Dozvedeli sme sa aj to, že online funkcie poisťovne väčšina z vás využíva iba raz ročne. Približne tretina ich používa raz za mesiac, z čoho bude veľká časť hlasov zrejme pochádzať od samostatne zárobkovo činných osôb. Zaujímavé je, že až 2 % z vás (čo je vyše 100 hlasujúcich) využíva online služby poisťovne každý deň.

Rovnako sme sa vás pýtali aj na to, ako najčastejšie platíte za svoje poistenie. Bez ohľadu na druh poistenia (havarijné, životné, poistenie nehnuteľnosti) iba 5 % z vás platí za poistenie prostredníctvom aplikácie.

Na grafoch nižšie si zasa môžete pozrieť distribúciu hlasov, z ktorých vzišiel víťaz v kategórii Cena sympatie.

Pre predstavu si ešte môžete pozrieť zastúpenie zákazníkov jednotlivých poisťovní v našom hlasovaní.

A na záver štatistika, ktorá zobrazuje veľmi nízke percento riešenia poistných udalostí cez web alebo aplikáciu poisťovne.

Výhercovia súťaže o navigácie Sygic a smartfón Huawei P20 Pro

Samozrejme, nezabudli sme ani na výhry. Všetci tí, ktorí sa zapojili do hlasovania a riadne vyplnili svoje kontaktné údaje, boli automaticky zaradení do žrebovania o hodnotné verné ceny. Medzi tie patria licencie na navigáciu Sygic a hlavná cena – Huawei P20 Pro. Toto je zoznam výhercov v ankete Smart Poisťovňa 2018:

 • Adriana Brťková – navigácia Sygic
 • Pavol Hudec – navigácia Sygic
 • Renáta Maďarová – navigácia Sygic
 • Ján Czuczor – navigácia Sygic
 • Igor Ulbrik – navigácia Sygic
 • Veronika Grmanová – Huawei P20 Pro

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme! Budeme ich v dohľadnej dobe kontaktovať na základe údajov, ktoré vyplnili pri hlasovaní. Ak ste neboli medzi vyžrebovanými aj vy, nezúfajte – na našom webe nájdete pravidelne množstvo podobných ankiet, v ktorých sa súťaží o hodnotné ceny. Nabudúce tak môžete byť šťastným výhercom práve vy!

Za venovanie cien do súťaže ďakujeme spoločnostiam Huawei a Sygic.

17.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+