MojAndroid

Anketa Smart Poisťovňa 2018  je v plnom prúde. Hlasujete v nej za poisťovňu s najlepšími mobilnými funkciami, pričom vyhrať môžete špičkový smartfón Huawei P20 Pro a mnohé ďalšie ceny. Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, za ktorú poisťovňu hlasovať, pripravili sme si pre vás stručné porovnanie jednotlivých poisťovní na našom trhu. V poslednom porovnaní poisťovní na Slovensku sa pozrieme na to, či a ako využívajú mobilné aplikácie.

Dostupnosť a základné funkcie

Vytvorenie mobilnej aplikácie je záväzný krok, ktorý zatiaľ vykonala iba hŕstka poisťovní na našom trhu. Spomedzi zdravotných je to iba Dôvera, medzi komerčnými nájdeme viac poisťovní s aplikáciou. Ako obyčajne, aj tu platí, že sa líšia jednotlivými funkciami. My sme medzi tie základné zvolili správu účtu, platieb a osobných údajov a možnosť uzatvorenia poistenia.

Najväčšou novinkou oproti minulému roku je aplikácia VšZP. Táto poisťovňa totižto v roku 2017 žiadnu aplikáciu neponúkala, no teraz je situácia iná. K dispozícii je na Android aj iOS priamo v príslušných obchodoch, takže používatelia si ju môžu bez problémov nainštalovať a využívať. Z našich troch zdravotných poisťovní teda aplikáciu neponúka už len Union. Stále platí, že najprepracovanejšiu ju má Dôvera. Tá ponúka aj zaujímavé novinky v podobe lekára na telefóne, ktorému zavoláte priamo cez aplikáciu a on ihneď vie, kto mu volá. Rovnako v nej nájdete prehľad receptov, ktoré vám boli predpísané.

Čo sa týka komerčných poisťovní, vlastnú aplikáciu neponúka ani polovica z nich. Platí však pravidlo, že ak je aplikácia dostupná, môžete ju stiahnuť ako z Google Play, tak aj z App Store. Na našom trhu neexistuje poisťovňa, ktorá by ponúkala aplikáciu len pre jednu platformu.

Vybavenie poistnej udalosti a funkcie navyše

Všetky nami testované aplikácie ponúkajú minimálne zoznam dôležitých kontaktov. Poistnú udalosť si ale vybavíte cez aplikáciu iba v troch poisťovniach. Dôležitou súčasťou sú aj extra funkcie, vďaka ktorým sa aplikácie od seba odlišujú. Každá poisťovňa využíva svoju aplikáciu na iný balíček funkcií, no vo všetkých prípadoch platí, že ide o praktické pomôcky pre zákazníkov, ktoré môžu využívať v pohodlí svojho smartfónu.

Čo sa týka funkcií navyše, tu vedú naše zdravotné poisťovne. VšZP a Dôvera ich ponúkajú najviac. Funkcie navyše však môžeme využívať aj v poisťovniach Allianz, ČSOB, Kooperativa, Onlia a UNION. Oproti VšZP a Dôvere ich je však podstatne menej.

S nahlásením a sledovaním stavu poistných udalostí je to už horšie. VšZP ani Dôvera ich neponúka, avšak niektoré komerčné áno. Vybaviť poistnú udalosť môžete v poisťovniach Onlia, ČSOB a Allianz.

Je zrejmé, že väčšina poisťovní na našom trhu má v smere mobilných aplikácií čo doháňať. Tých skutočne užitočných, cez ktoré sa môžete aj poistiť či vybaviť poistnú udalosť, je iba niekoľko. Veríme ale, že v budúcnosti budú pribúdať ďalšie, z čoho budú výhody čerpať práve zákazníci. Ak máte ďalšie postrehy alebo názory, najlepšie spravíte, ak ich vyjadríte priamo v ankete Smart Poisťovňa 2018. Nielenže tak prispejete k hodnoteniu jednotlivých poisťovní, ale zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže o špičkový smartfón Huawei P20 Pro a ďalšie atraktívne ceny. Anketa trvá iba do konca augusta, tak neváhajte a hlasujte!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Smart Poisťovňa 2018: Predĺženie hlasovania do 10. septembra 2018
Náš tip
Smart Poisťovňa 2018: Sociálne siete ako náhrada call centier | POROVNANIE
Náš tip
Smart Poisťovňa 2018: Poistenie a vybavenie poistnej udalosti online | POROVNANIE
10.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+