MojAndroid

V auguste ste mohli na našom webe v rámci ankety Smart Poisťovňa 2017 hlasovať za tie najlepšie poisťovne s inteligentnými funkciami na našom webe. Popritom sme vám prinášali porovnanie poisťovní v rôznych kategóriách, ktoré súviseli s otázkami v hlasovaní. Teraz už poznáme víťazné poisťovne v jednotlivých kategóriách, ako aj víťazov vecných cien – navigácií Sygic a aj hlavnej ceny Huawei P10.

Čo rozhodovalo?

Pri hodnotení smart funkcií poisťovní na našom trhu sme museli brať do úvahy päť hlavných faktorov. Zaujímalo nás, ako majú poisťovne optimalizované stránky pre mobily, či je možné vybaviť poistnú udalosť online, aké sú služby v klientskej zóne, či poisťovne aktívne pracujú so sociálnymi sieťami a ktoré poisťovne majú mobilnú aplikáciu.  Všetko sme prehľadne zhrnuli v jednotlivých článkoch s porovnaniami, ktoré sme pre vás pripravili v priebehu augusta:

Súťažilo sa v troch kategóriách – Zdravotná Smart Poisťovňa 2017, Komerčná Smart Poisťovňa 2017 a Mobilná aplikácia poisťovne 2017. Bonusovou kategóriou bola Cena sympatie Smart Poisťovňa 2017, kde ste nám pomohli vy, naši čitatelia, svojimi hlasmi. Celkovo ich bolo až 7 201, čo je 25,5% nárast oproti minulému roku.  Z toho 70,42 % patrilo mužom a zvyšných 29,58 % ženám.

Pri voľbe najlepších poisťovní rozhodovali mnohé faktory. V kategórii optimalizácie stránok poisťovní pre mobilné zariadenia najväčšmi zavážilo, či má poisťovňa svoje stránky vôbec optimalizované, ako rýchlo sa načítavajú a či je cez ne možné sa poistiť. Takisto sme brali do úvahy, či je možné sa na stránkach poisťovní vybaviť online poistenie a či je tu možné nahlásiť a sledovať poistnú udalosť. Vo výsledkoch výrazne zavážila aj existencia klientskej zóny, jej služby a takisto prítomnosť poisťovní na sociálnych sieťach a užitočnosť sociálnych kanálov pre poistencov.

Zároveň boli poisťovne s najlepšou aplikáciou odmenené v samostatnej kategórii Mobilná aplikácia poisťovne 2017. V kategórii Cena sympatie Smart Poisťovňa sa brali do úvahy vaše hlasy za poisťovňu a aj aplikáciu poisťovne.

Toto sú najlepšie Smart Poisťovne 2017

Kategória Zdravotná Smart Poisťovňa:

 1. miesto: Dôvera
 2. miesto: Union ZP
 3. miesto: Všeobecná zdravotná poisťovňa

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2017:

 1. miesto: Allianz
 2. miesto: Onlia
 3. miesto: Uniqa

Kategória Mobilná aplikácia poisťovne:

 1. miesto: Allianz
 2. miesto: Dôvera
 3. miesto: Onlia

Kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2017:

 1. Allianz

Zaujímavé štatistiky z hlasovania

Z odpovedí v ankete Smart Poisťovňa 2017 sme získali niektoré skutočne zaujímavé štatistiky. Na základe vašich preferencií a skúseností sme napríklad zistili, že medzi najčastejšie druhy poistenia, ktoré platíte online, patrí havarijné poistenie auta. Iba 2,4 % z vás platia tento druh poistenia na pobočke a až 7,4 % z vás ho platí aplikáciou. Hoci to je pekné číslo, je tu vidieť značný potenciál na rast.

Veľmi zaujímavé je aj vyhodnotenie otázky “Ako často využívate online služby vašej poisťovne?”. Podľa očakávania iba hŕstka z vás ich využíva denne, no až 22,4 % z vás ich využíva pravidelne každý mesiac. Dobrou správou je aj to, že iba necelá pätina používateľov online služby poisťovne nevyužíva vôbec.

Ako sme už spomínali, pri hodnotení poisťovní a ich aplikácií sme brali do úvahy aj to, či je možné cez aplikáciu nahlásiť poistnú udalosť. Je skvelé, že o tejto možnosti nevedelo iba 6,9 % opýtaných a až 12,5 % z vás túto možnosť dokonca využilo. Ak vezmeme do úvahy to, ako často sa s poistnou udalosťou v živote stretneme, ide o skutočne zaujímavé číslo.

Na poslednom grafe si môžete pozrieť vaše hodnotenie jednotlivých funkcií poisťovní na základe priority. Aj tieto výsledky sme brali do úvahy pri hodnotení funkcií smart poisťovní – väčšiu prioritu mali funkcie, ktoré sú pre váš dôležitejšie.

Výhercovia súťaže

V rámci hlasovania v ankete Smart Poisťovňa 2017 ste sa tiež mali šancu zapojiť do súťaže o vecné ceny. Piati z vás mali šancu vyhrať navigáciu Sygic a hlavnou cenou bol špičkový smartfón Huawei P10. Toto je zoznam výhercov v ankete Smart Poisťovňa 2017:

 • Marek Kalafa – navigácia Sygic
 • Stanislava Šebeňová – navigácia Sygic
 • Michal Drobec – navigácia Sygic
 • Adrián Konečný – navigácia Sygic
 • Vladimír Stanak – navigácia Sygic
 • Jakub Vysoký – smartfón Huawei P10

Výhercom gratulujeme a v dohľadnej dobe ich budeme kontaktovať prostredníctvom e-mailovej adresy, ktorú uviedli v hlasovaní. Ak ste neboli tentokrát medzi šťastnými výhercami aj vy, nezúfajte. Už čoskoro si na našom webe budete môcť zasúťažiť znovu a tentokrát nebudú výhercovia žrebovaní náhodne – rozhodovať bude vaša šikovnosť a kreativita!

Za venovanie cien do súťaže ďakujeme spoločnostiam Huawei a Sygic.

11.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+