MojAndroid

Anketa Smart Poisťovňa 2017 je v plnom prúde. Hlasujete v nej za poisťovňu s najlepšími mobilnými funkciami, pričom vyhrať môžete špičkový smartfón Huawei P10 a mnohé ďalšie ceny. Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, za ktorú poisťovňu hlasovať, pripravili sme si pre vás stručné porovnanie jednotlivých poisťovní na našom trhu. Najskôr sa pozrieme na to, ako majú jednotlivé poisťovne optimalizované svoje stránky pre mobilné zariadenia.

>>> Hlasujte v ankete a vyhrajte Huawei P10! <<<

V našom teste sme použili niekoľko nástrojov, pomocou ktorých sme stránky hodnotili. Základné kritérium bolo, či má stránka vôbec akúkoľvek mobilnú verziu, alebo či sa pri návšteve z mobilného zariadenia načíta plná desktopová verzia. Tomuto kritériu nevyhovelo 6 poisťovní, ktoré sme následne z tohto dôvodu nemohli otestovať dvomi z troch nami použitých nástrojov.

Zvyšné poisťovne sme najskôr otestovali na stránke testmysite.withgoogle.com. Následne sme použili dva nezávislé nástroje – MobiReady a Varvy. V oboch prípadoch platí, že čím vyššie skóre, tým lepšie. Nástroj MobiReady hodnotí stránky najmä na základe týchto faktorov:

 • Ako sa obsah zobrazuje na mobilnom zariadení
 • Či stránka potrebuje priblíženie obsahu gestom pinch-to-zoom
 • Či je obsah jednoducho čitateľný na malej obrazovke
 • Či je stránka jednoducho navigovateľná gestami prsta
 • Či stránka pomôže niekomu, kto používa mobilné zariadenia
 • Či stránku dokáže správne zaindexovať Google

Stránka varvy.com zasa hodnotí stránky najmä na základe týchto kritérií:

 • Čitateľnosť textu
 • Konfigurácia výrezu/náhľadu podľa veľkosti obrazovky
 • Veľkosť tlačidiel odkazov
 • Zasadenie obsahu do výrezu
 • Použitie pluginov (flash,…)

Skóre z týchto nástrojov si môžete pozrieť vyššie. Mobilné verzie webu poisťovní môžu byť rýchle a prehľadné, no dôležité je aj to, nakoľko sú užitočné. Toto sme otestovali v tabuľke nižšie, kde sme zvolili základné kritériá, ktoré by sme od mobilného webu poisťovní očakávali.

* Cez Elektronickú pobočku, ktorej online stránka už ale nie je optimalizovaná pre mobilné zariadenia alebo aplikáciu Elektronická pobočka, ale to už zase nie je cez mobilnú stránku. ** Na stránke sú iba odkazy na jednotlivé banky, kde je potrebné ručne vyplniť platobné údaje. *** Iba cez aplikáciu ČSOB Asistent. **** Iba cez aplikáciu Onlia.

Ako vidíte, nie vždy platí, že poisťovňa s vynikajúco optimalizovanou mobilnou verziou zároveň ponúka všetky funkcie, ktoré by sme očakávali. Ak máte ďalšie postrehy alebo názory, najlepšie spravíte, ak ich vyjadríte priamo v ankete Smart Poisťovňa 2017. Nielenže tak prispejete k hodnoteniu jednotlivých poisťovní, ale zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže o špičkový smartfón Huawei P10 a ďalšie atraktívne ceny. Anketa trvá iba do konca augusta, tak neváhajte a hlasujte!

 

17.8.2017

+