MojAndroid

Pre prihlásenie do vášho Chromebooku bolo doteraz nutné zadať heslo od vášho Google účtu alebo vopred nastavený PIN kód. V aktuálnej zostave systému Chrome OS je k dispozícii funkcia Smart Lock. Tá ponúka prihlásenie prostredníctvom Android smartfónu. Na našom Chromebooku používame systém vo verzii 60.0.3112.114 (oficiálna zostava) (64-bit).

Stačí vám Android smartfón

Náš tip
Acer Chromebook 15 oficiálne predstavený: Lepšia výdrž a vyššia cena | IFA 2017

Nastavenie nového prihlásenia je chvíľková záležitosť. V rámci nastavení stačí zvoliť ponuku “Zámka obrazovky” a následne zvoliť práve funkciu Smart Lock. V rámci funkcie je potrebné prepojiť Chromebook a váš Android smartfón prostredníctvom Bluetooth. Ak tieto zariadenia prepojíte, môžete začať novú funkciu používať.

Pri ďalšom prihlásení nie je nutné zadať heslo alebo PIN. Stačí odomknúť váš Android smartfón napríklad snímačom odtlačkov prstov a Chromebook rozpozná, že ide o párované zariadenie. Následne stačí kliknúť na fotku používateľa a váš Chromebook bude odomknutý. Pre správne fungovanie funkcie Smart Lock je samozrejme potrebné zapnúť Bluetooth pripojenie na oboch zariadeniach.

Náš tip
Acer Chromebook 11: Odolný pracant s 13-hodinovou výdržou
Náš tip
Synchronizácia SMS príde pravdepodobne už čoskoro na Chromebooky

Nová funkcia od spoločnosti Google je aktuálne v BETA verzii. Funguje však spoľahlivo a odomknutie Chromebooku je tak otázkou pár sekúnd. Funkcia vyžaduje smartfón so systémom vo verzii Android 5.0 alebo novší a Chromebook so systémom minimálne vo verzii 40 a rozhraním Bluetooth. Viac informácií o novej funkcii sa dozviete aj prostredníctvom stránok podpory spoločnosti Google.

19.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+