MojAndroid

Pred časom sme vám priniesli prvé informácie o inteligentnej lavičke Steora, ktorú spoločnosť Power Mode nainštalovala na Primaciálnom námestí v Bratislave. Lavička vám ponúka možnosť Wi-Fi hotspotu zadarmo a tiež viaceré formy nabíjania vášho smartfónu. Rovnaké smart lavičky si už môžu vychutnať aj obyvatelia Košíc či Banskej Bystrice.

Náš tip
Bratislava má prvú smart lavičku. Nabije telefón a slúži aj ako Wi-Fi hotspot

Inteligentné lavičky ponúkajú okrem internetu zadarmo tiež bezdrôtové nabíjanie smartfónu a 2 štandardné USB konektory pre nabíjanie káblom. Internetové pripojenie je vhodné na surfovanie či sťahovanie aktualizácií. Pripojenie k hotspotu Steora je rýchle a bezproblémové.

Samotné lavičky sú napájané len solárnymi kolektormi a tak je táto myšlienka rozhodne tolerantná aj voči životnému prostrediu. Solárne panely dokážu vyprodukovať asi 100 W elektrickej energie za hodinu. Inteligentné lavičky sú vybavené tiež aktívnym chladením a tak by sa nemali zohriať na viac ako 30 stupňov Celzia.

„Je to veľmi dobrý nápad. Zatiaľ som niečo podobné ešte nevidela. Je to pohodlné, posedieť si, surfovať zadarmo na internete a ešte si aj dobíjať telefón. A navyše aj dobre vyzerá,“ nadchýnala sa pri lavičke na Hviezdoslavovej ulici umiestnenej hneď za električkovou zastávkou Veronika z Prahy. „Moderný tvar sa tu pred vynovenú a moderne pôsobiacu budovu aj hodí,“ doplnil ju jej kamarát Radoslav z Popradu.  – vyjadrenie používateľov smart lavičky pre lokálny spravodajský portál KOŠICE:DNES

V Košiciach sa lavičky nachádzajú na oboch koncoch historického centra mesta. Jednu nájdete na električkovej zastávke Námestie Maratónu Mieru a druhú priamo pred košickým Auparkom. Ak budú mať lavičky úspech, nie je vylúčené aj inštalovanie v iných častiach mesta. Podľa spoločnosti, ktorá lavičky inštalovala sa rovnaké nachádzajú aj v Banskej Bystrici. Lavičky majú známky používania, no v Banskej Bystrici a takisto v centre Košíc zatiaľ vandalizmu úspešne odolávajú.

Zaujal vás koncept inteligentných lavičiek? Chceli by ste ju mať aj vo vašom meste? Používali by ste smart lavičku pravidelne? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: kosicednes.sk

26.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+