MojAndroid

Nová generácia vlajkových smart hodiniek značky TicWatch, ktoré vyrába spoločnosť Mobvoi, mala byť podľa pôvodných prehlásení predstavená už na jeseň minulého roku.  Doteraz sa tak však nestalo, ale aspoň sa teraz na internete objavili prvé obrázky TicWatch Pro 5. Upozornil na nich portál GSMArena.

TicWatch 5 Pro by mali ponúknuť nadštandardnú výdrž

Posledným vlajkovým modelom značky boli smart hodinky TicWatch 3 Pro Ultra s Wear OS 3.0. Ich hlavnou prednosťou je duálny displej, ktorý je zložený z AMOLED a FSTN panelu. AMOLED panel slúži pre zobrazovanie smart funkcií s výdržou až 3 dní. Úsporný a transparentný FSTN panel zobrazuje základné informácie v Essential režime s výdržou až 45 dní.

TicWatch Pro 3 Ultra
TicWatch Pro 3 Ultra | Zdroj: GSMArena.com

Pre niekoho môže byť divné, že sa nová generácia bude volať TicWatch Pro 5, keď posledný model mal označenie číslicou 3. V prípade technologických firiem však ide o častý jav, pretože 4ka sa nepovažuje za práve šťastné číslo. Podstatnejšie je, že sa už na internete objavili prvé obrázky, na ktorých môžeme vidieť podobu TicWatch Pro 5.

TicWatch 5 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Na obrázku nižšie vidieť, že novinka bude mať podobný dizajn ako predchodca, ale dôjde k zmene tlačidiel. Namiesto dvoch dominantných tlačidiel bude k dispozícii rotačná korunka, ktorá bude fungovať ako tlačidlo a zároveň bude slúžiť aj na prehliadanie obsahu v systéme Wear OS 3.0. Sekundárne tlačidlo je umiestnené nad korunkou.

Čo sa týka špecifikácií, tak už dlhšiu dobu je známe, že čipsetom bude Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, ktorý prinesie vyšší výkon a hlavne nižšiu spotrebu. Spolu s väčšou batériou a FSTN displejom by tak novinka mala poskytnúť najdlhšiu výdrž na jedno nabitie z pomedzi dostupných smart hodiniek so systémom Wear OS.

Náš tip
Android 13 využíva doteraz len 5 % Android smartfónov

 

22.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+