MojAndroid

Huawei Watch 3, smart hodinky, ktorými sa čínsky technologický gigant snažil zamiešať karty v segmente nositeľných zariadení. Počas ich pôsobenia na trhu sa používatelia stretávajú s ich vynikajúcim spracovaním a veľkým množstvom užitočných funkcií.

Okrem toho sa však miestami objavili aj softvérové problémy, ktoré sú, dúfajme, nateraz vyriešené a do budúcnosti už žiadne nebudú. Podľa dostupných informácií globálna verzia Huawei Watch 3 totiž začala dostávať softvérovú aktualizáciu na HarmonyOS 3.

Aktualizácia bude prichádzať na smart hodinky postupne

Ako informuje spoločnosť Huawei, ide o prvé vydanie softvéru a postupne sa bude rozširovať pre všetky modely. Aktualizácia softvéru HarmonyOS 3 pre globálne zariadenia Huawei Watch 3 prichádza s verziou zostavy HarmonyOS 3.0.0.145 a veľkosť inštalačného balíka je 421 MB.

Smart hodinky Huawei Watch 3 a funkcia SuperLink priamo na obrazovke

Najnovšia veľká aktualizácia softvéru prináša funkciu SuperLink priamo na obrazovke ciferníka. Pomôže vám pripojiť hodinky k telefónu Huawei alebo Bluetooth slúchadlám iba jednoduchým potiahnutím po obrazovke.

Huawei Watch 3
Huawei Watch 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vylepšená bola aj celková optimalizácia pripojenia Bluetooth a tiež párovanie hodiniek s viacerými zariadeniami súčasne.

Jednoduchšie prepínanie medzi aplikáciami

Aktualizácia tiež obsahuje zrýchlené prepínanie medzi vybranými aplikáciami. Napríklad na aplikáciu spánku sa dostanete potiahnutím prsta nahor po obrazovke a následne už len vyberiete nastavenie spánku.

Huawei Watch 3
Huawei Watch 3 | Foto: Miroslav Schwamberg

Nová verzia softvéru vám umožní tiež jednoduchšie prepínanie medzi zvukovými zariadeniami pripojenými ku hodinkám, napríklad počas eSIM hovorov.

Always On displej počas aktivity

Okrem spomenutých inovácií aktualizácia pridá aj možnosť “always on” displeja. Obrazovka zostane po novom zapnutá počas akejkoľvek aktivity, čo uľahčuje prezeranie viacerých údajov v reálnom čase.

Dostupnosť aktualizácie si viete skontrolovať cez nastavenia priamo v inteligentných hodinkách, alebo cez aplikáciu Huawei Health. Predtým sa však treba uistiť, že máte hodinky nabité na dostatočnú úroveň, aby ste aktualizáciu spustili.

A ak ste aktualizáciu už obdržali, budeme radi, ak sa o svoje prvé dojmy či skúsenosti podelíte aj s ostatnými používateľmi nižšie v komentároch.

Náš tip
S hodinkami Huawei Watch D si môžete odmerať tlak priamo z vášho zápästia. Vyskúšali sme to aj my, takto to funguje

31.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+