MojAndroid

Nie je tajomstvom, že americký internetový gigant Facebook pred rokmi špekuloval o vstupe na trh smartfónov s vlastným modelom. Túto myšlienku sa rozhodol kvôli viacerým problémom opustiť. Prednedávnom sa však objavili správy, že by mohol vydať vlastné smart hodinky a podľa portálu TheVerge sú tieto plány stále reálnejšie.

Facebook smart hodinky | Foto: TheVerge.com

Hodinky Facebooku chcú zaujať oddeliteľným fotoaparátom

Facebook chce údajne predstaviť svoje hodinky už budúce leto. Zariadenie by malo mať kvalitný displej a dva fotoaparáty, z ktorých jeden by mal ísť oddeliť od zápästia. Slúžiť budú samozrejme na snímanie fotografií a videí, ktoré budete môcť následne zdieľať na Facebooku, Instagrame alebo WhatsAppe. Predný selfie fotoaparát nad displejom má zároveň poskytnúť videohovory s 1080p rozlíšením.

Zadný fotoaparát pre snímanie bežných scén bude podporovať automatické ostrenie a bude oddeliteľný od kovového náramku. Podľa dvoch ľudí oboznámených s projektom spolupracuje spoločnosť Facebook s ďalšími spoločnosťami na vytvorení príslušenstva pre pripevnenie fotoaparátu k veciam, ako sú batohy a iné. Mohol by tak slúžiť aj ako športová kamera.

Spoločnosť už tiež spolupracuje s najväčšími mobilnými operátormi v USA na podpore pripojenia LTE v hodinkách. To znamená, že na to, aby fungovali, nebude potrebné spárovať ich so smartfónom. Hodinky budú v bielej, čiernej a zlatej farbe a Facebook dúfa, že počet ich predaných kusov bude už na začiatku v šesťciferných číslach. Cena hodiniek by sa mala pohybovať okolo sumy 400 dolárov.

Hodinky budú predprípravou na príchod smart okuliarov pre rozlíšenú realitu

CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, plánuje oživiť trh smart hodiniek rovnakým spôsobom, ako sa to podarilo Applu a Googlu na trhu smartfónov s vlastnými operačnými systémami. Zároveň by mali byť hodinky pre Facebook predprípravou na ďalší projekt, ktorým majú byť smart okuliare pre rozšírenú realitu. Hodinky s nimi budú pravdepodobne úzko prepojené.

Facebook bude na trhu smart hodiniek súperiť hlavne so spoločnosťou Apple, ktorej hodinky Apple Watch mu v súčasnosti dominujú. Práve s Applom vedie Facebook momentálne veľký spor. Populárny výrobca smartfónov iPhone totiž nedávno umožnil svojim používateľom zakázať posielanie dát internetovým gigantom ako Facebook a Google. A pre Facebook sú používateľské dáta dôležité pre lepšie smerovanie reklamy.

Náš tip
Ako sledovať EURO 2020 na vašom smartfóne?
10.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+