MojAndroid

Smart hodinky sú pojmom, o ktorom počúvame už skutočne dlho. Tejto téme sa aj my venujeme už niekoľko rokov. Nie je to tak dávno, čo väčšina odbornej verejnosti očakávala obrovský boom s nositeľnými zariadeniami. Ten sa napokon nekonal, no napriek tomu smart hodiniek a náramkov z roka na rok pribúda. Minulý rok bol pritom jeden z najlepších, keď predaje smart hodiniek stúpli medziročne o 61 %. Ak sa aj vám smart hodinky páčia a rozmýšľate nad ich kúpou, máme pre vás niekoľko tipov na tie najlepšie inteligentné hodinky, ktoré nájdete na našom trhu.

Smart hodinky: Základné funkcie, ktoré nájdete takmer všade

Pri výbere nových hodiniek zohráva rolu množstvo faktorov. Ak sa ale pozriete na najlepšie zariadenia na trhu, zistíte, že mnohé funkcie nájdete prakticky v každom modeli. Odolnosť voči vode je úplným štandardom. Aj keď sú hodinky určené na celodenné nosenie, ich najväčšia pridaná hodnota je práve v meraní fitness aktivít.

Každé hodinky na trhu vám tiež budú merať srdcový tep, väčšina z nich aj kontinuálne v priebehu celého dňa. Drvivá väčšina inteligentných hodiniek zvládne merať množstvo druhov tréningov, no všetky vám budú počítač kroky. Najnovším trendom je tiež zvýšená odolnosť voči vode a schopnosť zaznamenávať aj plavecké tréningy.

Smart hodinky sa od inteligentných náramkov líšia najmä väčším displejom, ktorý je vhodnejší na prácu s notifikáciami a aplikáciami. Všetky hodinky vám tak budú zobrazovať upozornenia z vášho smartfónu, niektoré vám umožnia aj pokročilejšiu prácu s nimi, pričom tieto funkcie sa líšia od zariadenia k zariadenia a aj v závislosti od konkrétnej aplikácie.

Veľkým rozdielovým faktorom je aj výdrž batérie. Kým tie najlepšie hodinky na trhu často vydržia na jedno nabitie niekoľko dní, niektoré iné modely vydržia aj niekoľko týždňov. Tento dôležitý faktor pri kúpe nového zariadenia určite zvážte, pretože bude mať veľký vplyv na to, aký zážitok budete mať z používania hodiniek.

Spoločnou črtou všetkých inteligentných hodiniek je tiež mobilná aplikácia, ktorá spravidla ponúka pokročilé funkcie a nastavenia, ktoré na malom displeji jednoducho nie sú vykonateľné. Aplikácie tiež zobrazujú viac údajov, históriu meraní a rôzne ďalšie praktické informácie, ktoré vyzerajú lepšie na veľkom displeji telefónu.

Samsung Galaxy Watch

Jedným z lídrom na poli smart hodiniek je spoločnosť Samsung. Tá vyrába svoje inteligentné hodinky už niekoľko rokov a jej najnovším a najlepšie vybaveným modelom sú Samsung Galaxy Watch. Tie patria medzi vynikajúco vybavené zariadenia s integrovaným GPS, barometrom aj výškomerom. Nechýbajú štandardné smart funkcie pre prácu s notifikáciami či v prípade eSIM modelu aj telefonovania priamo cez hodinky.

Nájsť najnižšiu cenu

Zároveň však ide o veľmi elegantné zariadenie dostupné v dvoch veľkostiach – väčšie 46mm hodinky potešia skôr pánov, menšie 42mm zasa vyniknú na dámskom zápästí. Hodinky fungujú s vlastným systémom Tizen, avšak ponúkajú prepojenia na množstvo aplikácií. Využijete ich pritom s akýmkoľvek smartfónom – nemusí ísť o zariadenie Samsung. Hodinky disponujú pekným AMOLED displejom s rozlíšením 360 x 360 pixelov a výdržou batérie na úrovni niekoľkých dní.

Huawei Watch GT

Po kratšej odmlke prišiel s novými smart hodinkami aj Huawei. Model Huawei Watch GT sa vymyká predchádzajúcim generáciám – miesto Wear OS funguje na vlastnom operačnom systéme, no ponúka veľmi atraktívny dizajn. K dispozícii je elegantná verzia Classic a fitness orientovaná verzia Sport. Oba modely potešia fantastickou výdržou na jedno nabitie na úrovni až dvoch týždňov.

Hodinky sú štandardne odolné voči vode, zobrazujú notifikácie a ich vzhľad si môžete prispôsobiť alternatívnymi pozadiami pre ciferník. Ani tomuto modelu nechýba GPS, nájdeme tu aj barometer, tachymeter či dokonca aj kompas. Aj tieto hodinky majú AMOLED displej s veľkosťou 1,39″ a peknými farbami.

Honor Watch Magic

Funkciami veľmi podobný model tomu predchádzajúcemu, Honor Watch Magic sú menšou a lacnejšou verziou hodiniek od spoločnosti Huawei. Fungujú s rovnakým operačným systémom a majú prakticky identické funkcie. Majú ale menší, 1,2″ AMOLED displej, takže vo svojej podstate ide aj o verziu hodiniek vhodnejšiu pre menšie ženské ruky. Disponujú tiež výbornou výdržou batérie na úrovni približne jedného týždňa.

Nájsť najlepšiu cenu

Garmin Fenix 5

Pre skutočne nadšených športovcov a dobrodruhov sú zárukou kvality hodinky Garmin Fenix. Ich 5. séria disponuje viacerými modelmi s rôznymi parametrami aj cenou. Aktuálnou vlajkovou loďou sú hodinky Garmin Fenix 5X Plus Sapphire. Tie majú extrémne odolné zafírové sklo, možnosti sledovania desiatok druhov tréningu, množstvo užitočných senzorov a obrovské množstvo funkcii či už priamo v hodinkách, alebo potom v aplikácii v smartfóne. Menšia verzia Garmin Fenix 5S Plus je potom vhodná znovu skôr pre ženy, ale aj pre tých, ktorí nechcú nosiť na ruke skutočne veľký 51mm ciferník a uprednostnia menší s priemerom 42 mm.

Nájsť najlepšiu cenu

Xiaomi Amazfit

Aj v kategórii smart hodiniek konkuruje veľkým výrobcom spoločnosť Xiaomi. Tá je dokonca po Apple druhým najväčším hráčom na poli inteligentných hodiniek. Fanúšikovia si obľúbili najmä sériu Xiaomi Amazfit. Tá sa vyznačuje cenovo dostupnými zariadeniami s funkciami, ktoré by ste inak museli hľadať aj v niekoľkonásobne drahších modeloch. Xiaomi Amazfit Verge sú plnohodnotnými hodinkami s 1,3″ AMOLED displejom, možnosťou odpovedania na telefonáty priamo z hodiniek.

Samozrejmosťou je práca s upozorneniami, ale aj rôzne fitness funkcie na meranie vášho cvičenia. Ak vás neosloví veľký okrúhly displej a chcete radšej menej nápadné hodinky s vynikajúcou výdržou, väčšinou funkcií modelu Verge a ešte lepšou cenou, potom sú pre vás určené hodinky Xiaomi Amazfit Bip.

15.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+