MojAndroid

Nie je zvykom, že by Android používatelia získali update nejakej aplikácie skôr ako iOS používatelia. Zvyčajne sa updatu dočkajú obe skupinky naraz alebo “jabĺčkári” sú prví. S novou funkciou Smart Downloads aplikácie Netflix to tak nie je! Funkcia bude dostupná zatiaľ len pre Android platformu a iOS si na ňu chvíľu počká. Podľa vyjadrenia Netflixu ju iOS používatelia môžu očakávať až “niekedy koncom tohto roka”.

Náš tip
Slovenské titulky na Netflixe sú minulosťou. Nové už nepribudnú

Koniec manuálnemu sťahovaniu

Smart Downloads je užitočný nástroj pre používateľov, ktorí sledujú televízne seriály v offline móde. Doteraz museli používatelia stiahnuť pár epizód seriálu do svojho zariadenia, pozrieť si ich a následne ich zo zariadenia zmazať. Potom bolo potrebné manuálne stiahnuť ďalší set epizód.

So Smart Downloads urobí túto prácu za používateľov Netflix. Po tom, ako si používateľ stiahne a pozrie epizódu svojho seriálu, sa táto zmaže a následne sa automaticky stiahne nasledujúca (v momente, keď bude používateľ online). Postup sa bude po každej pozretej epizóde opakovať.

Netflix neobjasnil, čo sa stane, keď používateľ dopozerá celú sériu seriálu (alebo všetky momentálne dostupné epizódy). Je možné, že sa nestane nič a len sa ďalšia epizóda stiahne, ako náhle bude dostupná. Treba to však vyskúšať.

Ak by používateľ z nejakých dôvodov nechcel využívať toto automatické mazanie a sťahovanie nových epizód, funkcia Smart Downloads sa dá jednoducho vypnúť. V App Settings sa len jednoducho deaktivuje možnosť Smart Downloads v sekcii Downloads.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+