MojAndroid

Aprílový žartík, ktorý sa premenil na realitu. Aj tak by sa dal v krátkosti opísať herný ovládač na smartfóny, z ktorého si len prednedávnom robila žarty spoločnosť Hyperkin. Práve tú prekvapili reakcie na jej koncept, ktorý na 1. apríla poňala ako vtip. V záujme ľudí však uvidela potenciál dobrého a výnosného obchodu a tak sa rozhodla tzv. Smart Boy vyrobiť.

Hyperkin ukázala prvú alfa verziu ovládača na výstave E3 v Los Angeles. Prvý prototyp ovládača bol navrhnutý pre použitie so smartfónom spoločnosti Samsung. Stalo sa tak aj napriek tomu, že na prvých renderoch z apríla bolo toto zariadenie vykreslené ako koncept pre iPhone 6 Plus. Zaujímavosťou zariadenia Smart Boy je, že obsahuje všetky potrebné ovládacie prvky ako legendárny Game Boy, a to aj vrátane slotu pre vymeniteľné kazety s hrami, ktoré sa po vložení automaticky nahrajú do telefónu. Všetky technické podrobnosti však momentálne nepoznáme a predstavitelia spoločnosti prezradili len toľko, že ovládač určený na predaj, zavíta do obchodov niekedy koncom tohto roka.

dsc00725

Zdroj: neowin

 

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+