MojAndroid

V rámci projektu SmartBanka sme vám predstavili SmartBanka Index – systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe funkcií aplikácií a ich hodnotenia používateľov v ankete SmartBanka. Ide o živý systém, ktorý neustále aktualizujeme. Na zmenu hodnotenia v rebríčku vplývajú jednak aktualizácie bankových aplikácií s novými funkciami a zároveň aj zmena preferencií používateľov. Ide o unikátne porovnanie bankových aplikácií na Slovensku. Teraz vám prinášame októbrovú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie hneď niekoľko noviniek.

Apple Pay už v 8 slovenských bankách

Podstatnou premennou v rámci hodnotenia Smart Banka INDEX je fakt, či daná banka ponúka svojim klientom bezkontaktné platby mobilom. Dôležitosť a váhu tomuto faktoru dali samotní klienti slovenských bánk v hlasovaní v ankete Smart Banka.

O umiestnení v rámci Smart Banka INDEXu tak rozhoduje aj fakt, či daná banka impementovala do svojho smart bankovníctva aj túto službu a v akej miere. To znamená. či ponúka vlastné riešenia, alebo využíva Google Pay, alebo na Slovensku najmladšiu platformu Apple Pay.

A práve zavedenie Apple Pay ďalšími dvomi bankami pôsobiacimi na Slovensku sa zamiešali karty aj v Smart Banka INDEXe.

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe sú teda nasledovné: Unicredit Bank stúpla v rebríčku na deviatu pozíciu a vymenila si tak miesto s Poštovou bankou. Zároveň, sa na Poštovú banku pomaly začína doťahovať predposledná Fio Banka.

Viacerými vylepšenia svojej bankovej aplikácie George Slovensko a samozrejme sprístupnením služby Apple Pay si polepšila najmä Slovenská Sporiteľna. Tá sa totiž týmito krokmi dostala aj pred tak veľkého hráča v poli smart bankovníctva akým je 365.bank. Slovenská Sporiteľňa je teda aktuálne na treťom mieste, a na štvrtú priečku sa zosunula práve spomínaná 365.bank.

SmartBanka INDEX – aktuálny rebríček

18.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+