MojAndroid

V rámci projektu SmartBanka sme vám predstavili SmartBanka Index – systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe funkcií aplikácií a ich hodnotenia používateľov v ankete SmartBanka. Ide o živý systém, ktorý neustále aktualizujeme. Na zmenu hodnotenia v rebríčku vplývajú jednak aktualizácie bankových aplikácií s novými funkciami a zároveň aj zmena preferencií používateľov. Ide o unikátne porovnanie bankových aplikácií na Slovensku. Teraz vám prinášame júlovú aktualizáciu, ktorá so sebou nesie hneď niekoľko noviniek.

Bezkontaktné platby mobilom – Google Pay a Apple Pay

Mobilné bankovníctvo na Slovensku je na vysokej úrovni. Svedčí o tom aj stále rozšírenejší a obľúbenejší spôsob platenia – bezkontaktné platby mobilom. Po pionieroch v prevádzke týchto služieb postavených na vlastnom riešení, Tatra banke a VÚB banke, nastal minulý rok v tomto smere mimoriadny posun. Na Slovensku sme sa totiž dočkali príchodu Google Pay.

Ten spravil z platby mobilom službu dostupnú pre klientov ďalších slovenských bánk. Cez Google Pay môžu aktuálne platiť klienti 365.bank, Fio banky, J&T banky, mBank, N26, Poštovej banky, Prima banky, Slovenskej sporiteľne a VÚB banky.

Nedávno všetkých slovenských majiteľov iPhonov potešila správa o dostupnosti služby pre platby mobilom aj pre platformu iOS – Apple Pay. Podporu okamžite ohlásili viaceré slovenské banky. Ako prvá prišla s touto informáciou mBank. Následne sa pridala Tatra banka, J&T a Slovenská sporiteľňa. Zatiaľ posledné sa minulý týždeň k službe prihlásili 365.bank a Poštová banka.

Náš tip
Apple Pay na Slovensku: Ako sa darilo službe prvý deň? Porovnanie s Google Pay

Zabezpečenie pomocou odtlačkov prstov

Odomykanie aplikácie mobilného bankovníctva alebo potvrdenie platieb pomocou odtlačku prsta je veľmi pohodlné a návykové. Veľa slovenských bánk preto pri prvej príležitosti túto možnosť svojim klientom ponúklo. Niektoré banky však s jej implementáciou istý čas “váhali”, najmä kvôli otázke bezpečnosti takéhoto typu zabezpečenia.

Dnes sa už však z pohodlného odomykania aplikácie môžu tešiť aj klienti Tatra banky a Slovenskej sporiteľne. Práve vďaka možnosti zabezpečenia pomocou odtlačku prsta si Tatra banka posilnila svoju líderskú pozíciu v rebríčku. Slovenská sporiteľňa dokonca preskočila ČSOB a dostala sa na štvrtú priečku.

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe

Zmeny v poradí v SmartBanka Indexe sú teda nasledovné: posun Slovenskej sporiteľne pred ČSOB a Poštová banka sa dostala pred UniCredit bank. Prvá trojka sa nezmenila, 365.banka sa doťahuje svojimi funkciami na VÚB banku, Tatra banka potvrdila vedúcu pozíciu.

Mierne sa upravili body niektorých bánk, ktoré medzičasom vylepšili svoje mobilné bankovníctvo. Každá nová funkcia však môže znamenať zmenu poradia jednotlivých bánk. Vždy aktuálne poradie nájdete na stránke www.SmartBanka.sk/smart-banka-index.

SmartBanka INDEX – aktuálny rebríček

10.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+