MojAndroid

Spozorovali ste, že váš Android smartfón sa zrazu vybíja podstatne rýchelejšie? Ak vám pred pár dňami vydržal celý deň a dnes oveľa menej, je potrebné nájsť riešenie. Takáto rýchla degradácia batérie môže byť spôsobená napríklad veľkými teplotnými výkyvmi, nevhodnosťou prostredia, v ktorom máte svoj telefón alebo napríklad aj Službami Google Play.

Problém so Službami Google Play

A na ne sa teraz zameriame. Ide o funkciu, bez ktorej by operačný systém nefungoval správne, prípadne by nefungovali všetky jeho súčasti. Aplikácia zastrešuje všetky dôležité práce na pozadí, ktoré používateľ nevidí. Zabezpečuje to, že operačný systém beží bezproblémovo. Avšak dokáže narobiť aj poriadnu šarapatu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Podľa najnovších správ, o ktorých informoval server Gizmochina, služby Google Play vo verzii 18.3.82 spôsobujú problémy s výdržou batérie. Ak sa problém týka aj vás, uvidíte to v informáciách o batérii, kde budú práve služby Google Play využívať jednoznačne najviac batérie.

Tip: Zistite, ako je na tom váš telefón z pohľadu rýchlosti nabíjania

Zatiaľ neexistuje náprava

Riešenie tohto problému zatiaľ neexistuje. Ak sú vaše služby Google Play aktualizované na spomínanú verziu, musíte len počkať na opravu od Googlu. Nepomôže reštart, vymazanie cache a ani obnova továrenských nastavení. Spoločnosť Google samozrejme o probléme vie pravdepodobne nebude trvať dlho, kým sa chyba odstráni. Avšak spoločnosť sa k tomu zatiaľ nevyjadrila.

Náš tip
Revolúcia v batériách je predo dvermi, vedci spravili dôležitý krok vpred

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Zapp Brannigan

  takmer vzdy, ked telefon zacne mat problem s baterkou za to moze google play services. uz to peknych par dni.

 • Devilkin

  V beta verzii 19.0.56 nepozorujem žiadny problém s nadmerným vybíjaním batérie.. tak riešenie asi exisuje ;-)

  • Miro

   V článku sa píše, že ak máte ten problém, tak riešenie neexistuje. Nie to, že ho majú všetci :)

   • Devilkin

    Nie je to prvý, ani posledný krát, čo Google uvoľnil verziu z beta testovania, o ktorej bolo známe, že je problematická, do “stabilnej” verzie. Takže riešenie naozaj existuje. Pre pána redaktora osobitne vysvetlenie: je to vyriešené vo vyššej verzii, ktorá je momentálna zatiaľ v beta testovaní… takže sú dve možnosti:
    1. odinštalovať aktualizácie, prípadne následne nainštalovať niektorú z predchádzajúcich verzií
    2. prihlásiť sa do beta testovania, alebo manuálne nainštalovať poslednú beta verziu

 • Tom126p

  Neviem ako ale ja mám 18.4.53 , batéria vyzerá že ide tak klasický dole percentami ako inokedy .

  • Devilkin

   18.4… je už vyššia (stabilná) verzia ako je uvedené číslo problematickej verzie v článku. Google už zrejme vydal opravu. Žiaľ takto do dopadne, ak sa na tomto portáli po 3 dňoch objaví preložený článok pravdepodobne z AndroidPolice (nevšimol som si uvedený zdroj), kde na uvedený problém poukázal Artem Russakovskii z XDA.
   EDIT: Oh!… už vidím kde to prevzali :-DDD

   • Gapa Torino

    ja 16.1.23

+