MojAndroid

Spozorovali ste, že váš Android smartfón sa zrazu vybíja podstatne rýchelejšie? Ak vám pred pár dňami vydržal celý deň a dnes oveľa menej, je potrebné nájsť riešenie. Takáto rýchla degradácia batérie môže byť spôsobená napríklad veľkými teplotnými výkyvmi, nevhodnosťou prostredia, v ktorom máte svoj telefón alebo napríklad aj Službami Google Play.

Problém so Službami Google Play

A na ne sa teraz zameriame. Ide o funkciu, bez ktorej by operačný systém nefungoval správne, prípadne by nefungovali všetky jeho súčasti. Aplikácia zastrešuje všetky dôležité práce na pozadí, ktoré používateľ nevidí. Zabezpečuje to, že operačný systém beží bezproblémovo. Avšak dokáže narobiť aj poriadnu šarapatu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Podľa najnovších správ, o ktorých informoval server Gizmochina, služby Google Play vo verzii 18.3.82 spôsobujú problémy s výdržou batérie. Ak sa problém týka aj vás, uvidíte to v informáciách o batérii, kde budú práve služby Google Play využívať jednoznačne najviac batérie.

Tip: Zistite, ako je na tom váš telefón z pohľadu rýchlosti nabíjania

Zatiaľ neexistuje náprava

Riešenie tohto problému zatiaľ neexistuje. Ak sú vaše služby Google Play aktualizované na spomínanú verziu, musíte len počkať na opravu od Googlu. Nepomôže reštart, vymazanie cache a ani obnova továrenských nastavení. Spoločnosť Google samozrejme o probléme vie pravdepodobne nebude trvať dlho, kým sa chyba odstráni. Avšak spoločnosť sa k tomu zatiaľ nevyjadrila.

Náš tip
Revolúcia v batériách je predo dvermi, vedci spravili dôležitý krok vpred
15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+