MojAndroid

Google Street View je populárna služba, ktorá ponúka panoramatický pohľad na ulice miest a rôzne iné časti sveta, ako napríklad hory či prírodné rezervácie. Najnovšie však Google začal s mapovaním vybraných miest morského dna. Prvé panoramatické zábery z podmorského sveta si už dnes môžete pozrieť na tejto adrese.

Google pri projekte mapovania morského dna spolupracuje so spoločnosťou The Catlin Seaview Survey, s ktorej pomocou sa jej podarilo vytvoriť špeciálnu podmorskú kameru. Na svete sa vyrobili len dva kusy takejto kamery, ktorá umožňuje vytváranie panoramatických fotografií každé 3 sekundy spolu so záznamom dát o lokácii a nasmerovaní kamery. V súčasnosti Google v službe Street View pokrýva 6 lokalít na Filipínach, Hawaii a Austrálii. Ďalšie majú pribúdať.

 Zdroj: phonearena

26.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+