MojAndroid

Medzi najhorúcejšie špekulácie týkajúce sa spoločnosti Google patrí okrem ďalšej verzie Androidu 4.3 Jelly Bean aj nová komunikačná služba, ktorá údajne zjednotí všetky aktuálne dostupné komunikačné metódy ako Google Talk, Hangout, Voice a Messenger do jednej novej platformy. Začiatkom apríla sme vás informovali o detailoch, ktoré priniesol uniknutý zoznam funkcií. Dnes sa však objavila nová správa, ktorá odhaľuje ďalšie zaujímavé fakty.

google-babel-chat-service1

Na zahraničných fórach portálu The Verge sa len nedávno objavila informácia, že spomínaná služba “Babel” sa bude skutočne nazývať “Hangouts”. Okrem toho by mala ponúknuť používateľské prostredie v štýle témy Holo a ikona služby bude podľa všetkého zelená veľmi podobná s Google+ Messengerom. Informácie pochádzajú od Ryana Socio, ktorý na krátky čas získal neznámym spôsobom prístup k aplikácií. Zdá sa, že má určité spojenie s Google a už v minulosti priniesol informácie o minuloročnej Nexus udalosti.

Čo je zaujímavejšie je, že službe Hangouts zjavne chýba SMS / MMS synchronizácia, alebo aspoň táto funkcia zatiaľ nie je vo verzii, ktorú mal možnosť vyskúšať. Ryan dokonca uviedol, že finálna verzia túto funkciu ani nebude podporovať: “Situácia nevyzerá veľmi sľubne vzhľadom na skutočnosť, že od predstavenia nás delí približne 10 dní “. Naznačil zároveň, že Google sa chystá službu predstaviť už v blízkej budúcnosti na Google I/O.

Rovnaký zdroj spomenul aj službu Google Now, ktorá by mala získať pripomienky založené na lokalizácii. V praxi to znamená, že si budete hlasom môcť nastaviť pripomienku, ktorá sa aktivuje na zvolenom mieste, napr. “Pripomeň mi zavolať Kataríne, keď sa vrátim domov”. Zmenami by mala prejsť aj aplikácia pre službu Gmail, ktorá by mala získať nové používateľské prostredie s prvkami Holo.

Zdroj: the verge, androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+