MojAndroid

Nová správa tvrdí, že Samsung plánuje veľkú zmenu dizajnu pre nadchádzajúce Galaxy Buds, pričom pridá stopku, aby vyzerali viac ako Apple AirPods. Juhokórejská spravodajská agentúra The Chosun Daily uvádza, že pripravované Galaxy Buds 3 (štandardná aj Pro verzia) upustia od súčasného dizajnu pripomínajúciho fazuľky a prejdú na vzhľad skôr podobný tradičnejším bezdrôtovým slúchadlám. Správu priniesol AndroidCentral.

Ak sa táto fáma potvrdí, pôjde o prvý veľký redizajn slúchadiel Samsungu od ich uvedenia na trh v roku 2019. Dizajnová zmena má svoj účel: dlhšia tyčinka má priniesť mikrofóny bližšie k ústam používateľa, čo má za cieľ zvýšiť kvalitu hovorov. Prinesie aj viacero možnosti dotykových ovládaní, ktoré doteraz využívali najmä konkurenčné značky.

Samsung Galaxy Buds FE-9
Samsung Galaxy Buds FE

Samsung od začiatku používa rovnaký dizajn pre svoju radu Galaxy Buds a často je kritizovaný za priemernú kvalitu hovorov, pretože mikrofón neumiestňuje priamo k zdroju zvuku. Pridanie “stopky” v štýle AirPods by mohlo byť riešením spoločnosti na zvýšenie čistoty zachyteného zvuku. Ďalším potenciálnym prínosom plánovaného dizajnu je lepšie uchytenie.

Z dizajnového hľadiska môže ísť o krok vpred

Súčasné Galaxy Buds môžu niektorým používateľom pripadať trochu objemné, a štíhlejší profil so stopkou by mohol tieto obavy vyriešiť. Dizajnová zmena by tiež mohla uvoľniť viac miesta vnútri slúchadiel. Tento extra priestor by mohli využiť na využitie väčšej batérie pre dlhšiu výdrž na jedno nabitie alebo na zahrnutie ďalších technológií potrebných pre dnes moderné funkcie AI.

Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i | Zdroj: Filip Spevár

Samsung už integroval do svojich slúchadiel prvé  AI schopnosti, ako napríklad živý preklad jazyka na Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Buds 2 a Galaxy Buds FE. Zdá sa, že v budúcnosti prídu ešte pokročilejšie funkcie.

Náš tip
Narodeninová súťaž | My oslavujeme 14 rokov a vy hráte o hodnotné ceny

24.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+