MojAndroid

Hľadanie tých správnych slúchadiel môže byť niekedy poriadne ťažká úloha. Niektoré sú príliš veľké alebo v uchu nesedia tak ako by mali. Ine zas nehrajú podľa naších predstáv alebo nespĺňajú dizajnové požiadavky používateľa. Väčšinu problémov pri hľadaní ideálnych štupľových slúchadiel by mohol vyriešiť startup Revols. Ten predstavil revolučné slúchadlá, ktoré sa používateľovi dokážu samé prispôsobiť.

revols_2

Tvar a veľkosť uší sú unikátne podobne ako odtlačok prsta. Práve to viedlo začínajúcu spoločnosť k tomu, aby navrhla a vyrobila slúchadlá, ktoré sa im dokážu automaticky prispôsobiť. Všetko čo stačí urobiť je vložiť ich do ucha, stlačiť tlačidlo v aplikácii na spárovanom smartfóne a nechať slúchadlá automaticky zmeniť svoje proporcie. Stačí 60 sekúnd na to, aby sa zaručil maximálny komfort pri nosení a dokonalé odhlučnenie od okolia.

Slúchadlá sú bezdrôtové a vhodné ako na bežné počúvanie hudby, tak aj pre športové aktivity. Vstavaná batéria má na jedno nabitie vydržať 8 hodín. Výdrž však môžete pomocou externej batérie predĺžiť až na 14 hodín. Tá sa pripája zo zadnej strany hlavového mostíka. Nabíjanie je pritom možné realizovať aj počas toho, ako budete počúvať hudbu, napríklad zo svojho notebooku alebo smartfónu.

revols_6

Športovcov, ale aj bežných používateľov, poteší možnosť meniť farbu slúchadiel jednoduchým nasadením tzv. skinov. Tie prichádzajú v rôznych farebných variantoch. Skvelou správou je, že Revols myslel aj na bezpečnosť a pre chodcov a bežcov sprístupnil možnosť nastaviť, koľko hluku z okolia prenikne až do ich uší. Každé slúchadlo totižto disponuje vlastným mikrofónom, ktorý dokáže okolité zvuky preniesť až do ucha používateľa. Revols prinášajú aj niekoľko ďalších vychytávok, vrátane otočného klipu, či vymeniteľných nástavcov, ktoré v balení prichádzajú v niekoľkých veľkostiach.

revols_10

bateria

Slúchadlá Revols sa uchádzajú o priazeň na portáli Kickstarter, kde v priebehu niekoľkých hodín vyzbierali svoju cieľovú čiastku 100-tisíc dolárov a momentálne prekonali hranicu 200-tisíc. Prvé kusy slúchadiel by sa k svojim majiteľom mali dostať niekedy v júni budúceho roka.

https://www.youtube.com/watch?v=a_su2FIpGtI

 Zdroj: Kickstarter

10.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+