MojAndroid

Asi každý obyvateľ alebo návštevník Bratislavy si už všimol v jej uliciach ikonické žlté bicykle. Tie patria službe Slovnaft BAjk, ktorá umožňuje ich požičiavanie za poplatok. Používateľ si môže vybrať z denného, mesačného alebo ročného predplatného služby. Doteraz tak zákazníci mohli urobiť len cez oficiálnu stránku, kde sa museli registrovať a následne platiť kartou.

V obchode Google Play sa už dlhšie nachádza aplikácia s názvom Bajkolator, pomocou ktorej si môžete jednoducho skontrolovať aktuálnu obsadenosť stojanov bicyklami či uložiť si v nej svoje heslo. Teraz prichádza oficiálna mobilná aplikácia, ktorá je určená pre Android a iOS zariadenia.

Mobilná aplikácia ponúka podobnú prácu s profilom používateľa ako oficiálny web, ale v zjednodušenom a užívateľsky komfortnejšom prostredí. Pomocou nej je možné zaregistrovať sa, kúpiť si lístok, prezrieť si mapu staníc či skontrolovať históriu jázd.

Funkcie navyše oproti webovej verzii:

  1. ODOMYKANIE BICYKLA NAČÍTANÍM QR KÓDU – používateľ si nemusí pamätať svoj PIN kód. Stačí zamerať kameru telefónu na QR kód bicykla a ten sa ihneď odomkne.
  2. NOTIFIKÁCIE O JAZDE A STAVE ÚČTU UŽÍVATEĽA – upozornenia spojené s klasickým alebo núdzovým parkovaním bicykla, ukončením jazdy, zmenou stavu kreditu či refundáciou. Notifikácie prichádzajú spravidla do pár sekúnd, takže užívateľ má okamžitú spätnú väzbu o svojich aktivitách či stave účtu.
  3. ZOBRAZENIE ABSOLVOVANEJ TRASY – po zadokovaní bicykla sa používateľovi priamo na mape ukáže celá prebicyklovaná trasa.

Cenník služby si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach.

Verzia: 1.2.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.16
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Mint: Požičajte si elektrickú kolobežku v Bratislave
27.7.2019
Zdroj: SlovnaftBAjk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+