MojAndroid

Dnešným dňom sa začal update Android 2.1 Eclair pre telefóny T-Mobile G2 (nebrandované zariadenie je známe pod menom HTC Hero). HTC Hero dostal update 2.1 Eclair pred necelými dvoma mesiacmi a tak bolo len otázkou času, kedy sa objaví aj v brandovanom zariadení od T-Mobile. Update prebieha v dvoch krokoch a má približne 85 MB.

Update sa doporučuje spraviť cez Wi-Fi a prebieha v dvoch krokoch cez FOTA (Firmware Over-The-Air). Celý update má približne 85MB.V prvom kroku je užívateľ vyzvaný k updatu automaticky, ak to má nastavené v menu telefónu, a posununie dátum minimálne o 15dní dopredu. Pri verzii 1.5.60 nie je k dispozícii funkcia “check for update”. Z toho dôvodu je potrebný update na vyššiu verziu a potom je až možné zadať “check for update” – táto položka sa pridá do menu v časti Settings. Telefón si pri druhom update stiahne 70MB a začne sa inštalácia Android 2.1 Eclair. Po inštalácii sa doporučuje telefón vypnúť a zapnúť. Užívatešské dáta a nastavenia ostávajú nezmenené, preto nie je potrebné ich zálohovať.

Nový upgrade prinesie niekoľko kľúčových zlepšení:

– optimalizovaný výkon pre rýchlosť hardvéru,
– podpora viacerých rozlíšení,
– nový dizajn užívateľského prostredia – HTC Espresso,
– nový dizajn webového prehliadača a podpora HTML5,
– Google Maps 3.1.2,
– podpora Microsoft Exchange,
– zabudovaná podpora blesku pre fotoaparát a digitálny zoom,
– vylepšená klávesnica,
– Bluetooth 2.1,
– Live Wallpapers,
– podpora pinch-to-zoom.

23.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+