MojAndroid

Slovenská internetová prevádzka dosiahla dátový tok o rýchlosti 415 Gbit/s počas zápasu majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a Ruskom, informuje SWAN v tlačovej správe. Teší nás aj fakt, že slovenskí hokejisti tento zápas zvládli nad očakávania a nad silným Ruskom zvíťazili.

Až 53 % z divákov, ktorí stretnutie sledovali online, na sledovanie využilo mobilné zariadenia. Nasledovali počítače so 43 % a zostatkové 4 % pripadli na ostatné zariadenia. 42 % z divákov na sledovanie použilo Android zariadenie, 39 % divákov sledovalo na Windowse a iOS zariadenia mali 13 %-ný podiel. Ostatných 6 % sa rozdelilo medzi ostatné operačné systémy.

internetovy rekord
Foto: SIX.sk

Tieto štatistiky len potvrdzujú fakt, že mobilné zariadenia sú na sledovanie videa veľmi obľúbenými. V súvislosti s tým dávame do pozornosti náš článok Ako sledovať MS v hokeji na Android smartfóne alebo tablete, v ktorom nájdete tipy na kvalitné aplikácie a iné možnosti sledovania majstrovstiev.

Naši hokejisti opäť dokázali, že je na čo sa pozerať. Presvedčilo sa o tom viac než 85 tisíc fanúšikov, ktorí aspoň takto na diaľku prostredníctvom našej konektivity mohli sledovať víťazný zápas Slovensko vs. Rusko,

Augustín Revák, riaditeľ Divízie stratégie a rozvoja v SWAN.

Dátová prevádzka prechádza cez peeringové centrum SIX

Celá internetová dátová prevádzka prechádza cez najväčšie slovenské peeringové centrum SIX, kde si telekomunikační operátori, poskytovatelia internetových služieb, poskytovatelia obsahu, vysielatelia a ďalšie subjekty vymieňajú sieťovú prevádzku. Internetová prevádzka dosiahla počas uplynulého víkendu svoje historické maximum. Prenosová rýchlosť sa vyšplhala na 361 Gbit/s a maximálny dátový tok sa zastavil na hranici 415 Gbit/s.

Tohtoročné MS v hokeji sa postarali aj o predchádzajúce maximum. Prvý rekord bol dosiahnutý počas zápasu Slovenska s Veľkou Britániou.

Náš tip
Blíži sa termín na určenie pravidiel pre Facebook a spol. ako majú platiť za obsah
26.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+