MojAndroid
  • Slovensko onedlho spustí systém varovania obyvateľstva cez SMS
  • Systém bude slúžiť na varovanie obyvateľov v zasiahnutej lokalite
  • Varovanie cez SMS doplní už existujúce spôsoby varovania (sirény, rozhlas, TV)

Slovensko momentálne na varovanie svojich občanov pred pohromami či katastrofami využíva sirény, miestne rozhlasy, televízne a rozhlasové vysielanie. Portál Teraz.sk informoval o tom, že v júni budú tieto spôsoby doplnené o varovanie cez SMS.

Ak vznikne podozrenie na závažné ohrozenie obyvateľstva alebo ministerstvo vnútra vyhodnotí závažnú mimoriadnu udalosť tak, že je potrebné varovať obyvateľstvo v identifikovanej lokalite aj prostredníctvom mobilných operátorov, operátori prostredníctvom SMS alebo Cell Broadcasting budú varovať svojich zákazníkov.” priblížil pre TASR tlačový odbor MV SR.

Obyvatelia lokality, ktorej sa nebezpečenstvo týka, budú po novom dostávať varovné SMS správy. Systém posielania SMS nebude fungovať samostatne, ale doplní už existujúce. Spustený by mal byť v júni, avšak presný dátum zatiaľ nepoznáme. Teraz.sk uvádza, že termín závisí od podpisu dohôd s mobilnými operátormi.

Nová služba by mala nájsť využitie pri živelných pohromách, ako napríklad povodne, záplavy, krupobitie či víchrice, ale aj pri požiaroch, výbuchoch a katastrofách, napríklad pri veľkých nehodách a podobne.

Náš tip
FBI radí, ako si máte zabezpečiť svoje Androidy. Toto sú veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
30.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+