MojAndroid

Telekom pokračuje v expanzii 4G+ siete do ďalších miest. Dostupnosť siete s vyššou kapacitou, teda z pohľadu koncového zákazníka rýchlosťou, najnovšie rozšíril o ďalšie tri mestá – Brezno, Humenné a Ružomberok.

Zároveň sa z vyššej rýchlosti mobilnej siete tešia aj okolité obce Jasenov, Likavka a Štiavnička. Vo všetkých šiestich prípadoch je k dispozícii 4G+ sieť s teoretickou rýchlosťou do 200 Mbps.

4G+ už v 84 lokalitách na Slovensku

Telekom je aktívny v nasadzovaní 4G+ nadstavby už niekoľko rokov. Aktuálne je 4G+ k dispozícii spolu v 84 lokalitách naprieč celým Slovenskom.

Polovica miest a obcí má k dispozícii maximálnu kapacitu do 200 Mbps, pri iných je stropom rýchlosť do 300, 400, 500 alebo až 877 Mbps. Telekom pri príležitosti rozšírenia dostupnosti 4G+ siete pripomenul aj kompletný prehľad rýchlejšej 4G siete podľa dostupných rýchlostí.

4G+ do 877 Mbps v Bratislave

Maximálna rýchlosť 4G+ siete do 877 Mbps je stále k dispozícii v Bratislave-Petržalke.

Ďalšie štvrte ako Devínska Nová Ves, Karlova Ves, Kramáre, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Ružinov, Staré Mesto, Trnávka, Vajnory, Vrakuňa majú kapacitu 4G+ do 500 Mbps.

4G+ do 300/400 Mbps v 42 lokalitách

Vyššie rýchlosti a kapacity má Telekom aj v ďalších mestách i obciach. Variant 4G+ do 300 resp. 400 Mbps je k dispozícii v 26 mestách: Banská Bystrica, Bratislava, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Komárno, Košice, Martin, Nemšová, Nitra, Nová Dubnica, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Senec, Stupava, Svätý Jur, Šamorín, Trenčín, Trnava, Vrútky, Zvolen a Žilina.

Zároveň sú tieto vyššie rýchlosti k dispozícii aj v 16 obciach: Banka, Dolné Kočkovce, Košická Polianka, Lietavská Lúčka, Lipovec, Lužianky, Ľubotice, Marianka, Moravany nad Váhom, Nitrianske Hrnčiarovce, Orechová Potôň, Sady nad Torysou, Streženice, Teriakovce, Vyšná Hutka a Záborské.

4G+ do 200 Mbps od Bratislavy po Humenné

Telekom poskytuje 4G+ s maximálnou rýchlosťou do 200 Mbps v 42 lokalitách. Medzi ne patrí týchto 16 miest: Bojnice, Brezno, Galanta, Hlohovec, Humenné, Levice, Leopoldov, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Ružomberok, Sereď, Sládkovičovo, Šaľa, Topoľčany a Žiar nad Hronom.

Zároveň je k dispozícii aj v 26 obciach: Diakovce, Dlhá nad Váhom, Dolná Streda, Gbeľany, Haniská, Hrnčiarovce pod Parnou, Jasenov, Kráľová nad Váhom, Kynceľová, Ladomerská Vieska, Lieskovec, Likavka, Lovča, Lutila, Malé Uherce, Matúškovo, Nededza, Opatovce nad Nitrou, Rosina, Šintava, Štiavnička, Teplička nad Váhom, Tovarníky, Turčianske Kľačany, Višňové a Zeleneč.

Ako je na tom konkurencia?

Zisťovali sme aj ako to so stavom “rýchlejších 4G sietí” vyzerá u konkurenčných operátorov.

O2

„Naše pokrytie 4G LTE je v súčasnosti 97,4 % obyvateľstva. Technológiou 4G LTE+  s maximálnou možnou rýchlosťou 227 Mbps aktuálne pokrývame vyše 500 lokalít na Slovensku, čomu zodpovedá 52% obyvateľstva.     

Technológiu 4G LTE+ inštalujeme hlavne v lokalitách s vyšším počtom a koncentráciou užívateľov a intenzívnejším využívaním siete. Využívame ju teda na kapacitné rozširovanie LTE 800 a zvyšovanie rýchlosti. Zároveň na tomto princípe pracuje aj technológia LTE TDD na frekvenčnom pásme 3,5 a 3,7 GHz, ktorú využívame na šírenie internetu na doma.“

 Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia

Orange

4G+ (LTE-A) sieť od Orangeu je momentálne dostupná pre cca. 45% populácie SR. Dostupná je hlavne v mestách, a to s nasledujúcimi maximálnymi teoretickými rýchlosťami:

  • 300 Mbps v cca. 50 mestách

  • 680 Mbps v 21 mestách

Náš tip
Orange Go 1 € je nový paušál, ktorý sa prispôsobí potrebám zákazníka. Viac ako 20 eur nezaplatíte
12.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+