MojAndroid

Slovenská republika sa má posunúť na úroveň rozvinutých krajín aj po stránke kybernetickej bezpečnosti. Naznačil to podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini v televíznej relácii televízie TA3 V Politike.

Odpojenie Slovenska od Internetu

Pellegrini sa okrem iného venoval aj ďalším častiam obranného mechanizmu Slovenska. Načrtol ale aj to, ako sa v budúcnosti budeme brániť prípadným kybernetickým útokom. Proti tým by sme mali využívať dve najdôležitejšie obranné zložky. Jednou z nich by mala byť možnosť odpojenia celého Slovenska od internetu.

Takéto radikálne riešenie by malo pomôcť v situáciách, kedy budú napadnuté vitálne časti infraštruktúry. Okrem toho Pellegrini hovoril aj o možnosti použitia útočných kybernetických zložiek, ktoré budú mať za úlohu vrátiť prípadný útok a napadnúť útočníka.

Zatiaľ iba teória

Zatiaľ ale nemáme k dispozícii žiadne konkrétne vyjadrenia. Ide skôr o predpoklady, ktoré sa ešte vôbec nemusia naplniť. Preto nie je zrejmé ani to, ako by tieto plány vyzerali reálne v praxi a čo by to znamenalo pre operátorov a poskytovateľov internetového pripojenia.

Zdroj: TA3, DSL.sk

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+