MojAndroid

Právnické osoby zapísané v obchodnom registri musia do konca roka 2019 zapísať svojich konečných užívateľov výhod. OZ Slovensko.Digital pripravilo aplikáciu, ktorá tento zápis konečných užívateľov zjednoduší.

Aplikácia prevedie používateľa niekoľkými krokmi, v ktorých vyplní údaje potrebné na zápis. Vygenerovanie návrhu na zápis do obchodného registra cez aplikáciu zvládne používateľ prostredníctvom pár kliknutí. Používateľ je celým procesom prevádzaný krok po kroku návodom, v ktorom sú vysvetlené jednotlivé kroky a úkony. 

Na úvod, po zadaní obchodného mena, sú používateľovi poskytnuté predvyplnené údaje o právnickej osobe, ktoré sú verejne dostupné. Ide o údaje ako sídlo právnickej osoby, príslušný okresný súd alebo číslo vložky v obchodnom registri.

Po vyplnení osobných údajov konečných užívateľov sa používateľ dostane ku kroku, ktorý všetko zosumarizuje. Po kontrole údajov bude aplikáciou vyzvaný k elektronickému podpisu daného dokumentu. Takto pripravený návrh na zápis je lokálne uložený a môže tak byť nahraný na Ústredný portál verejnej správy.

To, ako by mohli vyzerať používateľsky prívetivé služby štátu dokazuje aj táto aplikácia, ktorá bola vytvorená v spolupráci s dobrovoľníkmi zo spoločnosti JUMP soft.

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+