MojAndroid

Právnické osoby zapísané v obchodnom registri musia do konca roka 2019 zapísať svojich konečných užívateľov výhod. OZ Slovensko.Digital pripravilo aplikáciu, ktorá tento zápis konečných užívateľov zjednoduší.

Aplikácia prevedie používateľa niekoľkými krokmi, v ktorých vyplní údaje potrebné na zápis. Vygenerovanie návrhu na zápis do obchodného registra cez aplikáciu zvládne používateľ prostredníctvom pár kliknutí. Používateľ je celým procesom prevádzaný krok po kroku návodom, v ktorom sú vysvetlené jednotlivé kroky a úkony. 

Na úvod, po zadaní obchodného mena, sú používateľovi poskytnuté predvyplnené údaje o právnickej osobe, ktoré sú verejne dostupné. Ide o údaje ako sídlo právnickej osoby, príslušný okresný súd alebo číslo vložky v obchodnom registri.

Po vyplnení osobných údajov konečných užívateľov sa používateľ dostane ku kroku, ktorý všetko zosumarizuje. Po kontrole údajov bude aplikáciou vyzvaný k elektronickému podpisu daného dokumentu. Takto pripravený návrh na zápis je lokálne uložený a môže tak byť nahraný na Ústredný portál verejnej správy.

To, ako by mohli vyzerať používateľsky prívetivé služby štátu dokazuje aj táto aplikácia, ktorá bola vytvorená v spolupráci s dobrovoľníkmi zo spoločnosti JUMP soft.

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • mirecnet

    Takuto appku ste mali uviest v lete a nie teraz na fajront. Kto si to neregne do 30 dni dostane 3 litre pokutu. Vsetci to uz maju a dalsia zbytocna APPka uzrela svet na fajront…

    • Len pre info: Tuto aplikaciu vyuzilo niekolko tisic ludi. Dva dni pred koncom termina ju vyuzilo tolko ludi ako ked sme robili prve promo koncom novembra.

      Ano, mohli sme to spravit skor, avsak ine veci nam do toho vosli.

+