MojAndroid

Populárna služba Netflix priniesla pred časom aj možnosť slovenských titulkov k vybraným filmom či seriálom. V rámci celej služby ste si mohli vychutnať desiatky či až stovky video obsahu so slovenskými titulkami. Teraz sa to mení, Netflix končí s podporou slovenských titulkov a nové tak už nepribudnú.

Náš tip
Netflix rozširuje podporu HDR pre ďalšie 3 smartfóny

Náš tip
Video služby formou predplatného zažívajú boom. Nahradia TV v domácnosti?

V ponuke služby Netflix sa v priebehu minulého roka objavili aj slovenské titulky.

Netflix a slovenské titulky

„Netflix sa na slovenský trh vykašľal,“ povedal prekladateľ M. Mojžiš pre etrend. „Zato čeština, tá ide stále. Každý mesiac pribudne niečo nové. Neviem prečo, ale preklady do slovenčiny zrušili. Zrejme mali málo predplatiteľov, možno si povedali, že sa im to neoplatí,“ pokračuje M. Mojžiš.

Otvorenou otázkou tak stále ostáva, prečo Netflix podporu ukončil. Je Slovensko až tak malý trh, žeby sa táto služba neoplatila? Netflix ponúka skutočne svetové a populárne tituly vo svojom portfóliu, ktoré majú svojich fanúšikov aj tu na Slovensku.

„Nemáme žiadne bližšie informácie. Klient, pre ktorého sme to robili, nám len napísal, že slovenčina sa nebude robiť. Sem-tam mávame ešte češtinu,“ povedala pre etrend Erika Pillárová z agentúry, ktorá mala na starosti aj kontakt so slovenskými prekladateľmi.

Máte radi službu Netflix? Sledujete jej video obsah aj na Slovensku? Budú vám slovenské titulky chýbať alebo si vystačíte s angličtinou? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

12.6.2018
Zdroj: etrend
 • kubina

  Nie som uživatel Netflixu takže neviem? Ale je problem nastaviť si české titulky ako primárne na území SR? Lebo ak nie, tak je jasné prečo Netflix slovenský trh až tak nerieši…

  • Rado

   Nie, ceske titulky ani ceske audio nie je mozne pouzit v SK verzii Netflixu…

   • jaydoo

    Ukážka ako stratiť pár predplatiteľov. A prii tom by stačilo spojiť český a slovenský trh do jedného.

 • Lukas Vyletel

  som uzivatel netflixu, ale slovenske titulky nevyuzivam. A mozno to je aj skusenost inych subscriberov, ze slovenske titulky nevyuzivaju. Netflix ma urcite data o tom, ktore titulky ludia vyuzivaju a ktore nie a aka je navratova hodnota. Na druhu stranu, ak ma sluzba malo subscriberov na Slovensku, tak to nevyriesia tym, ze zrusia titulky, lebo to potom si ludia ktori nevedia anglicky nebudu predplacat. alebo si mozno povedali, ze ved slovaci cestine rozumeju. Ktovie.

 • stanleyjr

  aktualne nemam aktivne predplatne Netflixu ale svojho casu sa dal cesky obsah, resp. obsah s ceskymi titulkami pohodlne pozerat cez Hola VPN, aj cez PC, smartfon, tablet….

 • V pohodičke , čeština je pre mna lepšia sme zvyknutý , čechúni mali vždy v tomto lepšiu podporu , tak nech v tom pokračujú , ked sa dá nech sa teda slováci čo na tom pracovali prejdu na cz stranu netflixu ,
  to tak táram ja si to velmi jednoducho predstavujem viem že by to nebolo jednoduché….

 • aSi

  pozeráme väčšinou s anglickými titulkami, slovenské sme nepoužili ani raz, takto si človek ľahko precvičí angličtinu :) osobne mi to nevadí, ale je to od nich divný prístup ku zákazníkom – aspoň CZ titulky/dabing by mohli sprístupniť pre SK trh…

 • Pietro

  Netflix nemám, ale teraz ho nechcem duplom.

+