MojAndroid

Populárna služba Netflix priniesla pred časom aj možnosť slovenských titulkov k vybraným filmom či seriálom. V rámci celej služby ste si mohli vychutnať desiatky či až stovky video obsahu so slovenskými titulkami. Teraz sa to mení, Netflix končí s podporou slovenských titulkov a nové tak už nepribudnú.

Náš tip
Netflix rozširuje podporu HDR pre ďalšie 3 smartfóny

Náš tip
Video služby formou predplatného zažívajú boom. Nahradia TV v domácnosti?

V ponuke služby Netflix sa v priebehu minulého roka objavili aj slovenské titulky.

Netflix a slovenské titulky

„Netflix sa na slovenský trh vykašľal,“ povedal prekladateľ M. Mojžiš pre etrend. „Zato čeština, tá ide stále. Každý mesiac pribudne niečo nové. Neviem prečo, ale preklady do slovenčiny zrušili. Zrejme mali málo predplatiteľov, možno si povedali, že sa im to neoplatí,“ pokračuje M. Mojžiš.

Otvorenou otázkou tak stále ostáva, prečo Netflix podporu ukončil. Je Slovensko až tak malý trh, žeby sa táto služba neoplatila? Netflix ponúka skutočne svetové a populárne tituly vo svojom portfóliu, ktoré majú svojich fanúšikov aj tu na Slovensku.

„Nemáme žiadne bližšie informácie. Klient, pre ktorého sme to robili, nám len napísal, že slovenčina sa nebude robiť. Sem-tam mávame ešte češtinu,“ povedala pre etrend Erika Pillárová z agentúry, ktorá mala na starosti aj kontakt so slovenskými prekladateľmi.

Máte radi službu Netflix? Sledujete jej video obsah aj na Slovensku? Budú vám slovenské titulky chýbať alebo si vystačíte s angličtinou? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

12.6.2018
Zdroj: etrend

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+