MojAndroid

Slovenská sporiteľna dnes uviedla novú službu platenia mobilom pomocou tel. čísla, ktorá bude dostupná pre všetkých jej klientov. Novú funkcionalitu spustila v rámci svojej mobilnej aplikácie Platby pod názvom “Platby na mobil”. Novinka, podobne ako platby VIAMO od Tatra Banky, VÚB banky a Zuna, umožňuje posielať peniaze iba na telefónne číslo bez potreby znalosti čísla účtu.

SAMSUNG CSC

Odosielateľovi stačí, ak v mobilnej aplikácií vyplní sumu, ktorú chce poslať, a vyberie kontakt zo zoznamu v telefóne. Príjemca pri prvej takejto platbe obdrží SMS, pomocou ktorej zadá číslo účtu a registruje sa do služby. Budúce platby budú na účet chodiť už automaticky.

Peniaze prostredníctvom novej služby môžu posielať všetci klienti Slovenskej sporiteľne tým priateľom, ktorí majú účet v ktorejkoľvek slovenskej banke a číslo od slovenských mobilných operátorov. Slovenská sporiteľna sa tiež rozhodla, že posielanie menších platieb nebude obmedzovať zadávaním PIN kódu, podobne ako je tomu pri bezkontaktných platbách.

Screenshot_2014-11-20-11-06-37 Screenshot_2014-11-20-11-07-06

Slovenská sporiteľa s uvedením novej funkcie nasleduje nezastaviteľný trend. Mladý ale aj starší Slováci totižto začínajú peniaze posielať čoraz častejšie cez mobil. Medziročne počet platieb  cez mobilné aplikácie narástol o 140%. Zaujímavou je aj štatistika, podľa ktorej Slováci platia najčastejšie v pondelok a najviac do sumy 50 eur. Majitelia iPhonov pritom mesačne v priemere zaplatia 342 eur, zatiaľ čo používatelia Androidov len polovicu.

Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+