MojAndroid

Krátko po spojazdnení bezkontaktných platieb na Slovensku sa všetko zmenilo. Miesto otravného vkladania platobnej karty do terminálu a zdĺhavého ťukania PIN kódu stačilo kartou nad terminálom mávnuť. To skrátilo dlhé rady v obchodoch a zjednodušilo naše životy. Ďalšie zjednodušenie nastalo po zavedení bezkontaktných platieb mobilom.

Jednou z prvých bánk, ktorá bezkontakné platby mobilom na našom území podporovala, bola Slovenská sporiteľňa. Tá nedávno na svojom Facebooku informovala, že už podporovaná služba Google Pay, bude čoskoro rozšírená o služby Garmin Pay a Fitbit Pay. To v preklade znamená, že po novom budú môcť klienti tejto banky platiť nielen mobilom, ale aj inteligentnými hodinkami, ktoré nedisponujú systémom Android Wear. Podporované budú pochopiteľne tie smarthodinky, ktoré pochádzajú od výrobcov Garmin a Fitbit. Slovenská sporiteľňa zatiaľ neuviedla, kedy presne budú môcť používatelia túto zaujímavú novinku otestovať.

Banky budú postupne pribúdať

Na teraz teda nie je úplne jasné kedy, no Slovenská sporiteľňa sa čo nevidieť pridá k zatiaľ jedinej Slovenskej banke podporujúcej tieto služby. Tou je 365.bank, ktorá spustila platby inteligentnými hodinkami od výrobcov Garmin a Fitbit len pred dvoma týždňami. Zatiaľ sa teda zdá, že v platbách pomocou smartwatch bude nasledovať podobný trend, ako tomu bolo pri platbách pomocou smartfónov. Postupom času teda bude čoraz viac bánk tieto platobné služby podporovať a my tak budeme v obchodoch vídať čoraz viac ľudí, ktorí za svoj nákup zaplatia hodinkami na svojom zápästí.

7.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+