MojAndroid

Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. Slovenská Sporiteľňa im chce pomôcť s novou unikátnou službou Finančný plán.

„Správne finančne zabezpečený človek má vytvorenú finančnú rezervu vo výške troch až šiestich mesačných príjmov, poistil sa voči nepredvídateľným situáciám, svoj majetok chráni pred infláciou a pripravuje sa na dôchodok. Uplynulé mesiace potvrdili, že práve títo ľudia zvládali následky pandémie lepšie ako ostatní. Pre každého, kto sa chce dostať na túto úroveň, je tu nová služba Finančný plán. Už v pilotnej prevádzke si ju v našich pobočkách vyskúšalo viac ako 90 tisíc Slovákov, ktorí sú tak lepšie pripravení na budúcnosť.“

Michal Orlovský, zodpovedný za správu majetku klientov v SLSP

Slováci sa obávajú o svoj príjem

Slováci menia svoje správanie v súvislosti s aktuálnou pandémiou. Takmer všetci dnes tvrdia, že svoje financie si chcú strážiť viac. 9 z 10 opýtaných plánuje vyhľadávať najvýhodnejšie ceny a ponuky. Väčšiu finančnú rezervu si chce vytvárať 84 percent  opýtaných a až 72 % chce hľadať aj ďalšie zdroje príjmov, hovorí prieskum, ktorý si nechala vypracovať Slovenská sporiteľňa na vzorke 1022 respondentov vo veku 15 až 60 rokov.

SLSP prieskumZhoršenie očakáva takmer pätina Slovákov, počet ľudí s nestabilným príjmom sa zdvojnásobí. Hlavným zdrojom príjmov Slovákov je stále mzda zo zamestnania.

SLSP

Prázdna peňaženka nie je raritou

Absolútne bez financií aspoň raz v živote bolo podľa prieskumu približne 70 percent Slovákov. Viac ako polovica ľudí je v ťažších časoch aktívna a hľadá ďalšie zdroje príjmu, zvyšok sa uskromní a čaká, kým peniaze budú.

Zaujímavá je aj otázka “Koľko peňazí je dosť”. Odpovede sú rôzne najmä v závislosti od veku. Zatiaľ čo mladším stačí 1000 eur mesačne, tridsiatnici potrebujú aspoň dvojnásobok. Štyridsiatnici prepočítavajú podľa členov domácnosti. Niektorí päťdesiatnici by boli spokojní aj s 900 eurami.

SLSP prieskum

Krízu pomôže prekonať dobré finančné zabezpečenie, Slovenská sporiteľňa má riešenie

A práve preto prichádza Slovenská Sporiteľňa s novou službou Finančný plán. Je dostupná každému záujemcovi, stačí prísť do pobočky SLSP a bankový poradca klientovi namodeluje možnosti finančného zabezpečenia.

„Dobrý finančný plán pokrýva štyri základné oblasti – sporenie, investovanie, poistenie a dôchodok. Záujemcom pripravíme finančné riešenie, ktoré je primerané ich veku, mesačným disponibilným zdrojom aj miere úspor. Finančný plán navrhne aj to, ako môžu ešte lepšie nakladať s peniazmi, ktoré im každý mesiac ležia „neaktívne“ na bežných či sporiacich účtoch, prípadne sa stratia v bežnej spotrebe.“

Michal Orlovský, zodpovedný za správu majetku klientov v SLSP

SLSP

11.8.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+