MojAndroid

Slovenská pošta má v úmysle stať sa tretím slovenským virtuálnym operátorom a na tento účel chce využiť svoju rozsiahlu sieť pobočiek. Orientovala by sa zrejme hlavne na starších zákazníkov.  Informáciu priniesli Hospodárske noviny.

Virtuálnym operátorom sa na Slovensku príliš nedarí. Zo štyroch, ktorí sa na našom trhu snažili uchytiť, fungujú dnes len Tesco Mobile a FunFón, od ktorého “odskočil” pôvodný partner Fun rádio a dnes za ním stojí len spoločnosť Orange. Obaja virtuálni operátori majú spolu približne iba 200 000 zákazníkov. Slovenská pošta napriek tomu vidí priestor na trhu a jej generálny riaditeľ Tomáš Drucker pre Hospodárske noviny potvrdil, že o túto formu podnikania majú záujem, dôležité však je, aby bola pre nich efektívna. Konečné rozhodnutie by v spoločnosti malo padnúť v priebehu nasledujúcich týždňov.

Výhodou pri zavádzaní novej ponuky by mohla byť rozsiahla sieť pobočiek pošty a tiež jej niekdajšie prepojenie s telekomunikáciami, ktoré majú mnohí, najmä starší zákazníci, ešte zafixované v povedomí. Spoločnosť tiež môže kalkulovať s konzervativizmom Slovákov, ktorí vraj vo väčšej miere veria tradičným a overeným značkám.

Slovenská pošta bude musieť pri poskytovaní telekomunikačných služieb spolupracovať s niektorým zo zabehnutých operátorov. Generálny riaditeľ pošty zatiaľ nechcel konkretizovať prebiehajúce rokovania, zdôraznil len, že spolupracovať za istých podmienok môžu s ktorýmkoľvek z operátorov. Prebiehajúce rokovania so Slovenskou poštou zatiaľ potvrdil SWAN prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa Miroslava Strečanského.

Zdroj: hnonline.sk

 

7.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+