MojAndroid

Útočníci opäť úradujú v mene Slovenskej pošty. Polícia Slovenskej republiky na svojej oficiálne facebookovej stránke upozorňuje na podvodné SMS správy, ktoré žiadajú zaplatiť poštovné za zásielku.

Text podvodnej SMS správy vraví, že musíte zaplatiť poštovné za zásielku, inak bude vrátená odosielateľovi. Na konci správy je priložený odkaz, na ktorom môžete poštovné uhradiť. Po kliknutí na odkaz sa otvorí stránka s logom Slovenskej pošty, kde je uvedený dátum, množstvo a suma, ktorú je nutné zaplatiť. Konkrétne sa jedná o sumu 1,17 € a je možné ju uhradiť len platobnou kartou.

Podvodné SMS obsahujú chyby, ktoré ich prezrádzajú

Podvodníci sa zlepšujú, no stále robia chyby, pomocou ktorých ich viete odhaliť. V texte správy sa nachádza číslo zásielky, no skutočné čísla zásielok Slovenskej pošty majú iný tvar a sú dlhšie. Odkaz priložený v správe taktiež nepôsobí veľmi dôveryhodne, keďže Slovenská pošta používa doménu posta.sk. Ak si však nie ste istý, môžete sa obrátiť priamo na Slovenskú poštu, či už osobne na pobočke alebo cez infolinku, ktorej číslo nájdete na oficiálnom webe pošty.

Ak ste sa stali obeťou tohto podvodu, neváhajte a obráťte sa na políciu.

Podvodníci radi zneužívajú dobre meno Slovenskej pošty

Podvody zneužívajúce meno Slovenskej pošty trápia Slovákov už niekoľko mesiacov. Doteraz sa jednalo hlavne o podvodné emaily, ktoré žiadajú zaplatiť 4,99 € za poštovné zásielky. Nedávno sa na sociálnych sieťach objavili aj podvodníci, ktorí pridávali falošné pracovné ponuky v mene pošty. Od záujemcov následne žiadali zaslať kópie osobných dokladov priamo cez sociálnu sieť.

Náš tip
Regulačný úrad: Mali ste nechcený marketingový telefonát? Dajte nám o ňom vedieť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+