MojAndroid

Slovenská pošta nám už dlhé roky poskytuje svoje služby na celom území Slovenska. Plánovaným prekvapením bude nákup približne 500 elektrických automobilov, ktoré prinesú rýchlejší a kvalitnejší spôsob doručovania rôznorodého tovaru. Portál Živé.aktuality.sk vo svojom článku zverejnil rozhovor s riaditeľom Slovenskej pošty.

Nahradia elektromobily staršie autá so spaľovacími motormi?

Riaditeľ pošty potvrdil plánovaný výpis tendra na 500 elektrických áut, ktoré by mohli spoločnosť posunúť na prú priečku v používaní elektrických automobilov. Jedným z počiatočných projektov k pripraveniu služieb pomocou elektromobilov je aj oprava parkoviska vo Svidníku. Pobočka občanom poskytne aj jednu nabíjačku pre verejnosť.

Ďalším plánovaným projektom je aj výstavba nabíjačiek na miestach, kde to bude nevyhnutné. Práve preto si riaditeľ dal záležať aj na výpočtoch ohľadom dojazdu áut, aby zistil, v ktorých mestách a regiónoch sa tieto nové automobily budú dať efektívne využívať.

Ohlásenou zmenou je aj postupné redukovanie a výmena starších dieselových áut za elektromobily. Po teste s elektrickými skútrami riaditeľ ohlásil aj predpokladaný nákup elektrických skútrov. Táto alternatíva prichádza práve kvôli rôznej zastavanosti lokalít a rozdelenie viacerých dopravných prostriedkov na roznášanie pošty je cieľom všetkých prebiehajúcich analýz a výpočtov.

Slovenská Pošta Balíkobox
Zdroj: Tipli.sk

Aké zmeny prinesie spolupráca Slovenskej pošty s internetovými obchodmi?

Spolupráca Slovenskej pošty s populárnymi spoločnosťami AliExpress a Wish už je vo finálnej fáze riešenia. Portál Živé.aktuality.sk v rozhovore uviedol, že niektoré zásielky z AliExpressu prichádzajú vďaka spoluprácam s poštami v okolitých krajinách rovno zdanené. Nové podmienky s platením cla narobili komplikácie mnohým krajinám.

Alternatívou k adaptovaniu nových zmien je vytváranie spolupráce medzi internetovým obchodom a krajinou, do ktorej prichádzajú zásielky. Pomocou spoluprác je zdaňovanie zásielok omnoho jednoduchšie.

Zmluvy s dodávateľmi zásielok totiž umožňujú e-shopu za pomoci pobočiek priamo odvádzať poplatky. Začiatok spolupráce je plánovaný približne od polovice novembra. Pre skrátenie času pri vybavovaní zmluvy sa Slovenská pošta pripája k českej spolupráci s e-shopmi.

Vymoženosti aplikácie slovenskej pošty umožňujú vybaviť colné eColné konanie pomocou mobilného telefónu. Toto konanie je realizované iba vtedy, ak pošta pošle klientovi správu k zásielke s výzvou na doplnenie osobných údajov. Ak však poskytovateľ služieb má všetky potrebné informácie, tak colné konanie prebehne bez pomoci klienta, respektíve “automaticky.”

Slovenská pošta
Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free
  • Slovenská pošta Screenshot
  • Slovenská pošta Screenshot
  • Slovenská pošta Screenshot
  • Slovenská pošta Screenshot
  • Slovenská pošta Screenshot

Šéf pošty sa vyjadril aj k rušeniu pobočiek na celom území Slovenska a zverejnil informácie o tohtoročnom zrušení 92 pobočiek. Tieto zmeny by podľa plánu s pobočkovými sieťami mali byť zrealizované do decembra tohto roku.

Tohtoročné prerieďovanie však neukončí postupné ukončovanie neefektívnych pobočiek. Návrhy na budúci rok opäť hrozia rušením prevádzok, keďže sa riaditeľ snaží prispôsobovať vývoju trhu a aktuálnym potrebám svojich zákazníkov.

Náš tip
Google predstavil Android 12L pre displeje tabletov a skladacích smartfónov

29.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+