MojAndroid

Určite sa vám už stalo, že vám niekto volal, a vy ste nevedeli, koho je to číslo. Túto situáciu každodenného života by mala do určitej miery vyriešiť práve dnešná aplikácia – Supervyhľadávač volajúcich.

Aplikácia má niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré môžete pri hovoroch využiť.

 

 

Základnou funkciou je, vyhľadať prostredníctvom internetových zoznamov telefónnych čísel konkrétne číslo, ktoré vám volá alebo práve voláte vy. My máme skúsenosť s pevnými linkami a počas hovoru musíte byť, samozrejme, pripojení na internet.

Ďalšia funkcia, ktorá stojí za spomenutie, je zablokovanie jednotlivých čísel alebo hovorov s utajeným číslom. Je to veľmi prospešná funkcia, keď máte často hovory z rôznych reklamných spoločností a predajných call centier, ktoré majú často utajené čísla, a keď nie, tak jednoducho toto konkrétne číslo zablokujete.

Pokiaľ voláte číslo firmy, na ktoré sa nedovoláte, aplikácia navrhne najbližšie možné alternatívy firiem s podobným v blízkom okolí.

Aplikácia je prepojená s vašim telefónnym zoznamom, pokiaľ vám volá niekto zo  zoznamu, zobrazí sa jeho meno na obrazovke. S prepojením na Facebook a priateľmi, môžete pri hovore získať ich aktuálny status priamo počas hovoru.

Aplikáciu hodnotíme ako veľmi prospešný doplnok každého smarfónu s Androidom v našich končinách. Aj keď má isté nedokonalosti (telefónny zoznam len s pevnými linkami), môže byť veľmi prospešným pomocníkom a vhodným doplnkom služby zobrazenia telefónneho čísla od mobilných operátorov.

V Android Markete nájdete niekoľko verzií podobných aplikácií, ktoré majú spoločného menovateľa spoločnosť ADDAFIX.

Android Market

 

16.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+