MojAndroid

Možnosti operačného systému Android sú takmer neobmedzené. V dnešnej dobe sa dá na Android Markete stiahnuť akákoľvek aplikácia, od blikajúceho svetielka po plnohodnotnú aplikáciu na správu dokumentov všetkých druhov. Dnes si predstavíme slovenskú aplikáciu, ktorá je klientom pre Instapaper. Volá sa Readingo for Instapaper (DEV) a ide o aplikáciu vo vývoji. Preto autor prosí všetkých o strpenie a prehliadnutie prípadných chybičiek, ktoré odstráni na základe vašej spätnej väzby.

Najprv k jadru veci – Instapaper. Instapaper je nástroj, ktorý uchová webstránku v pamäti, aby bolo možné opätovné prečítanie po istej dobe, hoci aj bez nutnosti pripojenia na internet. Je to nástroj, ktorý bol vyvinutý na to, aby, keď narazíte na zaujímavý blog či článok, ste nemuseli prerušiť vašu dovtedajšiu činnosť len pre to, aby ste si ten dlhší text prečítali. Stačí, ak použijete Readingo a stránku si uložíte do pamäti telefónu a prečítate si ju neskôr, napríklad pri ceste domov, čakaní pri doktorovi či pri posedení na záchode.

Readingo for Instapaper (DEV) používa oficiálny Instapaper API, takže nejde o žiadnu pirátsku verziu. Aj kvôli použitiu oficiálneho API je nutnosťou mesačná platba 1 USD autorovi Marcovi Armentovi, vďaka čomu si budete môcť pridávať neustále nové články do svojej pamäte. Readingo používa na autentifikáciu XAuth a je synchronizovaný so všetkými vašimi účtami v systéme Android – preto dovoľuje synchronizáciu na pozadí. Dovoľuje prezeranie a synchronizovanie všetkých zložiek systému a medzi ďalšie funkcie patrí: hodnotenie like/unlike, možnosť archivovať či odstrániť archív, zmazať či zdieľať a dokonca aj prezerať v prehliadači. Aplikácia ponúka aj dve rôzne témy – light a dark.

Aplikácia má aj isté obmedzenia. Zatiaľ nemá podporu image cache-u a podporuje len HDPI obrazovky (pri menšom rozlíšení môže grafika vyzerať rozmazaná). Platnosť stavby je 1 mesiac, potom bude nahradená novou alebo platenou verziou. Užívatelia s aktívnym feedbackom ju budú mať zadarmo.

Odkazy na stiahnutie:

Readingo for Instapaper (DEV)

Android Market

AppBrain

579 Kb

v0.0.15

Android 2.1 a vyšší

App2SD

 

MôjAndroid.sk TIP: prečítajte si aj o aplikácii Read It Later:

Free verzia aplikácie Read It Later je dostupná na Android Markete

 

25.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+