MojAndroid

Slovenské vývojárske štúdio Bitmap Galaxy predstavilo svoju hernú prvotinu s názvom Little Galaxy, ktorá je inšpirovaná skutočným príbehom mladého vedca, ktorý siahol po svojom sne nájsť si nový domov, kde sa chce dostať vytvorením prototypu skákajúcich vesmírnych topánok. Hra sa najviac podobá pomerne novému žánru “endless runner”, kde plníte rôzne úlohy s cieľom získať vyššiu úroveň.

Little Galaxy ponúka výborne spracovanú a jednoduchú 3D grafiku. Pri prvom spustení sa hráčovi naskytne pohľad na menu, kde je zobrazený hlavný hrdina vo vesmírnom obleku a spomínaných topánkach, ako stojí na neznámej farebnej planéte. Ťuknutím na obrazovku sa ihneď začne hra, no v počiatku sú vysvetlené herné prvky a ovládanie. To je veľmi jednoduché. Hlavná postava sa po stlačení obrazovky na ľubovoľnom mieste odrazí z planéty a preskočí na druhú, pričom dôležité je načasovanie, nakoľko každá planéta sa otáča okolo svojej osi. V hre ďalej spĺňate rôzne úlohy, ako nahrať požadovaný počet bodov v jednom kole a pod. Splnením úloh získavate vyšší level, s ktorým prichádzajú aj nové prvky do hry. Tie sú napríklad prítomnosť slnka s gravitáciou, ktoré mení spôsob skokov alebo magnet, ktorý priťahuje objekty.

Little Galaxy Android hry Little Galaxy Android hry Little Galaxy Android hry Little Galaxy Android hry

Hra je podľa nášho názoru veľmi vydarená a aj návyková vďaka systému plnenia úloh. Hoci sa na prvý pohľad zdá byť ovládanie aj hrateľnosť jednoduchá, dostať sa do vyšších levelov bude pomerne obtiažne. pribúdajúce prvky nezhadzujú hru do strereotypu a výborná grafika a hudba vytvára slušnú atmosféru. Nový titul od Bitmap Galaxy nás nadchol a odporúčame ho aj ostatným hráčom, ktorí chcú prinajmenšom podporiť slovenských vývojárov hier. Little Galaxy je dostupná v obchode Google Play za 0,79 €.

Verzia: 2.5.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.9
Aktuálna cena: Zdarma

28.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+