MojAndroid

Autori: Ľ. Bartoš, P. Sloboda

Komentár autorov: ,, WOL Magic packets je aplikácia umožňujúca zobudiť počítač pomocou zaslania tzv. magic packetu prostredníctvom internetu ako aj intranetu. Táto aplikácia obsahuje aj widget, ktorým môžete na jeden klik zobudiť váš preddefinovaný počítač.

Pre správne fungovanie treba mať správne nakonfigurovaný počítač (povoliť zobudenie zo siete, umožniť preposielanie paketov na špeciálny port v prípade, že počítač ktorý chcete zobudiť sa nachádza za routerom….). “

Recenzia MôjAndroid.sk:

WOL je skratkou pre výraz wake-on-lan. Táto aplikácia vám tak dovoľuje jednu veľmi zaujímavú funkciu – zobudiť váš PC pomocou jedného kliknutia na widget vo vašom Android smartfóne. Musím sa priznať, že s týmto pojmom (WOL) som sa detailnejšie zoznámil až pri tejto aplikácii. Ak však čakáte, že si aplikáciu len nainštalujete a používate, tak sa mýlite. Na jej správne fungovanie potrebujete prinajmenšom základné programátorské schopnosti. Celý proces správneho fungovania tejto aplikácie je sprevádzaný obsiahlymi nastaveniami priamo v počítači a neskôr dosadením správnych údajov do vášho smartfónu. Človek, ktorý sa stretol s takýmto typom aplikácie po prvýkrát, bude mať dosť práce so správnym nastavením počítača. Autori však mysleli aj na nás, neznalých, a v aplikácii nájdete v pravom hornom rohu “otáznik”, ktorý vás navedie na postup pre nastavenie PC, ktorý je k dispozícii pre WinXP, Win7 a Ubuntu. Celý postup je v angličtine a online, takže budete potrebovať internet a znalosť tohoto cudzieho jazyka.

Ja som prechádzal týmto postupom krok po kroku zhruba 1,5 hodiny. Moja cesta skončila pri posledných bodoch, kedy som nedokázal udeliť výnimku vo firewalle a nastaviť port vo Wi-Fi routri, preto nemôžem opísať moje skúsenosti s prebúdzaním počítača touto aplikáciou. Pokiaľ sa vám však podarí správne nastaviť a doladiť celý postup, aplikácia pre vás bude určite zaujímavá. Celé prostredie aplikácie tvorí jedna domáca obrazovka, na ktorej nastavujete názov zariadenia, výber zariadenia (prebúdzať môžete viac počítačov v sieti), Mac adresu (ethernetovej karty), port (prednastavený č.9) IP adresu. Nastavenie si môžete uložiť a neskôr aktualizovať. Finálne prebudenie PC potom môžete vykonať pomocou dostupného widgetu jedným kliknutím.

WOL Magic packets widget
Lubos Bartos
Verzia 1.5 (13. 10. 2011)
Veľkosť 129 kB
2.1+

Zadarmo

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií aj zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.


10.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+